NAUJIENOS

Po beveik 100 metų Molėtuose atgimsta opera

Kategorija:

Miestas:

Du koncertai ir išpirkti bilietai, vos pasklidus žiniai! Taip Molėtai pasitinka rugpjūčio 25-ąją Baltijos muzikos akademijos simfoninio orkestro,  Kauno muzikinio teatro, Vytauto Didžiojo universiteto  Muzikos akademijos, Sankt Peterburgo konservatorijos atlikėjų atliekamą P. Čaikovskio operą „Jolanta".

Pirmą kartą dar prieškario Lietuvoje kupina entuziazmo  Molėtų šviesuomenė, inteligentija ir mokytojai pastatė M. Petrausko operą „Birutė", joje dalyvavo apie 30  vietos aktorių, aktyviai įsitraukė jaunimas. Pagrindines partijas atliko molėtiškiai  brolis ir sesuo Vižiniai. Šiai operai ir vėliau suvaidintoms dar kelioms operetėms drabužiai buvo atsivežami  iš Kauno teatro, vaidinimai sulaukdavo didžiulio pasisekimo.  Aktyvios vaidybinės ir muzikinės veiklos pakilimą sustabdė okupacija ir karas. Ir nors vėliau, bėgant metams, į Molėtus atvykdavo profesionalūs operos dainininkai, bet  tokio pakilimo ir vientisų operos vaidinimų nebebuvo.

O štai dabar ne tik mėgėjiški, bet ir profesionalūs spektakliai, koncertai Molėtuose vėl  įmanomi, nes atidaroma rekonstruota moderni  koncertų salė - opera skambės būtent šia proga.

Rekonstruojant salę siekta kuo geresnės akustikos, sumontuota nauja  garso ir šviesos įranga, įrengta 350 vietų žiūrovams, pertvarkyta scena, parengta orkestro vieta, artistų kambariai, jauki fojė, kurioje veiks parodos, patogi rūbinė.

„Džiaugiuosi, kad galėsime priimti aukščiausio lygio profesionalus mūsų mieste, esančiame visiškai greta sostinės Vilniaus. Tikimės, kad ši salė  nuolat bus pilna žiūrovų ir kupina  kūrybinės auros", - sako Molėtų meras Saulius Jauneika.

 „Retas provincijos miestas gali pasigirti tokia modernia sale, ir mes tikrai nepraleisime progos  kuo geriau išnaudoti jos galimybių", - pritaria Molėtų kultūros centro direktorė Inga Narušienė.

Jau dabar planuojama, kad rudenį šioje salėje galėsime pamatyti  Oskaro Koršunovo, Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklių, režisieriaus Raimondo Vabalo filmų. Bus rengiami geriausių Molėtų kultūros centro kolektyvų autoriniai koncertai, respublikinis festivalis - varžytuvės ,,Armonikierių duetai", respublikinis romansų muzikos festivalis ,,Rožė ta..." ir žinoma, bus laukiama žiūrovų atsiliepimų, vertinimų ir naujos, įdomios veiklos idėjų.
O kol kas nekantriai laukiame pirmojo pasirodymo rekonstruotoje koncertų salėje - į Molėtus sugrįžtančios operos.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama