NAUJIENOS

Plungės kraštas

Kategorija:

Miestas:
 Plungės rajonas įsikūręs šalies šiaurės vakaruose, Telšių apskrityje, kuriai priklauso didžioji Žemaitijos etnografinio krašto dalis. Rajonas suskirstytas į vienuolika seniūnijų: Plungės miesto, Alsėdžių, Babrungo, Kulių, Nausodžio, Paukštakių, Platelių, Stalgėnų, Šateikių, Žemaičių Kalvarijos, Žlibinų. Plungės kraštas yra išsaugojęs gana turtingą materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą: čia dar galima išgirsti žemaičių tarmę ir labai įdomią šių vietų istoriją, surasti dvarų kultūros pėdsakų, senas kapinaites, urbanizacijos nesunaikintą kraštovaizdį, čia  ypač gyvos liaudies meno tradicijos, kraštas garsėja darbščiais ir kūrybingais žmonėmis.
Kaip nė vienas kitas, Plungės rajonas žymus savo literatūrinio ir sakralinio meno palikimu. Čia ryški Žemaitės, V. Mačernio, S Čiurlionienės-Kymantaitės, Šatrijos Raganos ir kitų literatūros klasikų dvasia, kurstanti šiandieninių jaunųjų kūrėjų kūrybines ambicijas. Plungės rajonas išskirtinis ir savo unikaliomis medinėmis baroko bažnyčiomis Alsėdžiuose, Gintališkėje, Gegrėnuose, Beržore ir Plateliuose. Tik Plungės rajone yra net du Kristaus Kančios keliai: Žemaičiu Kalvarijoje ir Beržore, o Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai, sutraukiantys dvasios atgaivos ieškančius iš viso pasaulio, tapo antrąją tikinčiųjų Jeruzale.
 Plungės rajone yra ir garsusis Platelių miestelis, tai vienas gražiausių ir įdomiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių. Žmonės čia gali  gėrėtis nuostabia gamta ir visada gali rasti sau tinkamas pramogas ir poilsį. Platelių apylinkėse kaip niekur kitur gyvena daug medžio meistrų: čia medžio skulptūras kūrė Stanislovas Riaubą, medį drožinėja Regina ir Justinas Jonušai, Kazys Striaupa, Vytas Jaugėla, Gediminas ir Leonardas Černiauskai, Antanas Vaškys, Rimantas Laima. Plungiškiai tęsia senąsias kultūros ir kuria naujas menines apraiškas. Ištisus metus čia vyksta prasmingi istoriniai, sakraliniai, meniniai, literatūriniai ir naujovių paieškos projektai.
 

Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama