NAUJIENOS

Plečiamas Lietuvos vizų centrų tinklas

Kategorija:

Miestas:
Užsienio reikalų ministerija baigė išorės paslaugų teikėjų pasaulinės atrankos procedūras ir birželio 10 dieną sudarė susitarimą dėl bendradarbiavimo priimant prašymus išduoti vizas su „VF Services (UK) Ltd.“.
 
Pagal naują susitarimą Lietuvos vizų centrai pradės veikti ir valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų. Planuojama, kad Lietuvos vizų centrai veiks 71 pasaulio valstybėje. Tai turėtų gerokai palengvinti prašymų išduoti Šengeno ar nacionalines vizas užsieniečiams procedūras ir paskatinti juos atvykti į Lietuvą turizmo, verslo ir mokslo tikslais. Bendradarbiavimo susitarimas taip pat  prisidės prie patrauklesnės konkurencingos investicinės aplinkos formavimo Lietuvoje ir geresnio šalies įvaizdžio.
 
Susitarimas numato, kad išorės paslaugų teikėjas telefonu, elektroniniu paštu, interneto svetainėje, vizų centrų patalpose teiks bendrą informaciją apie vizos reikalavimus, informuos pareiškėjus apie reikalaujamus patvirtinamuosius dokumentus, rinks duomenis ir priims prašymus išduoti vizas (įskaitant biometrinių identifikatorių rinkimą), perduos dokumentus Lietuvos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai ir, priėmus sprendimą, grąžins juos pareiškėjams. Pateikdamas dokumentus vizų centre valstybėse, kuriose veikia Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, pareiškėjas mokės papildomą 15,90 eurų aptarnavimo mokestį, o valstybėse, kuriose Lietuvos diplomatinių atstovybių ar konsulinės įstaigų nėra – 30 eurų. Lietuvos valstybės biudžetui vizų centrų veikla papildomai nekainuoja. Visus susitarime numatytus vizų centrus ketinama atidaryti iki 2022 metų.
 
Lietuva jau turi bendradarbiavimo su išorės paslaugų teikėju Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Kazachstane, Kinijoje, Rusijoje, Turkijoje ir Ukrainoje praktiką, šiose valstybėse per išorės paslaugų teikėją pateikiama daugiau kaip pusė visų prašymų išduoti vizą.
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama