NAUJIENOS

Planuojama modernizuoti vaizdo stebėjimo sistemą Lietuvos ir Latvijos miestuose

Kategorija:

Miestas:
Skuodo rajono savivaldybės administracija dalyvauja Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti“. 2018 m. lapkričio 14 d. įvyko visų aštuoniolikos projekto partnerių susitikimas Skuodo rajono savivaldybėje, buvo aptarti projekto įgyvendinimo tarpiniai rezultatai.
Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, kuruojantis projekto įgyvendinimą, informavo, kad parengta Skuodo miesto viešųjų vietų vaizdo stebėjimo sistemos techninė specifikacija ir pradėti kamerų viešieji pirkimai. Sutartį su tiekėjais planuojama pasirašyti gruodžio mėnesį, o įrengimo darbus pradėti kitų metų pavasarį.
Po rezultatų aptarimo įvyko projekto priežiūros ir valdymo grupių posėdis. Aptartos bendradarbiavimo perspektyvos po projekto įgyvendinimo. Siekiama, kad bendradarbiavimas vyktų ne tik tarp Lietuvos ir Latvijos savivaldybių, bet ir policijos institucijų.
Numatytos vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo vietos Skuodo miesto viešosiose vietose: Vytauto ir Birutės gatvių sankirtoje (3 vaizdo kameros), Basanavičiaus gatvėje (1 vaizdo kamera), Vilniaus ir Mažeikių gatvių sankirtoje (2 vaizdo kameros), Vytauto ir Mažeikių gatvių žiedinės sankryžos viduryje (3 vaizdo kameros), Laisvės ir Kretingos gatvių sankirtoje (1 vaizdo kamera), Skuodo miesto parke (2 vaizdo kameros), Skuodo miesto aikštėje (3 vaizdo kameros).
Kitas partnerių susitikimas vyks 2018 m. lapkričio 28 d. Talsu savivaldybėje, Latvijoje.
Modernizavus vaizdo stebėjimo sistemas Lietuvos ir Latvijos miestuose, bus siekiama didinti eismo ir gyventojų saugumą, efektyviau vykdyti nusikaltimų prevenciją.

Sandra Staniūtė

Reklama