NAUJIENOS

Pirmojoje vagoje – geriausi lazdijiečiai

Kategorija:

Miestas:

Balandžio 30 d. jau šešioliktą kartą Lazdijų rajono savivaldybė sukvietė artojus į tradicinę „Pirmosios vagos“ šventę – tarptautines arimo arkliais varžybas.

Į Lazdijų hipodrome vykusį renginį, puoselėjantį senovines arimo arkliais tradicijas, versti vagas vienkinkiais ir dvikinkiais plūgais atvyko artojai iš Lazdijų, Varėnos, Alytaus, Rokiškio rajonų, Druskininkų ir Pagėgių savivaldybių.

„Ši šventė prasidėjo Veisiejuose. Kai  modernizavome hipodromą, prieš trejus metus perkėlėme šią šventę į Lazdijus.  Hipodromas pasirinkome neatsitiktinai. Čia juk viskas sukasi apie žirgą. Čia žirgai treniruojami, čia vyksta varžybos, tad čia nutarėme atgaivinti tradicinį arimą žirgais. Labai gerai, kad dar atsiranda žmonių, kurie moka vadelioti arklį, moką laikyti plūgą, moka arti. Ir šį mūsų renginį galima sieti ne tik su žemdirbyste, bet ir su turizmu, nes į šventę atvažiuoja vis daugiau žmonių, kurie nebėra net matę tokio arimo“,– sakė rajono meras Artūras Margelis, .nepabūgęs svečio teisėmis išarti pirmosios vagos. Merui nenusileido ir žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis.

Šventė prasidėjo svečių sveikinimais. Šventės dalyvius ir artojus sveikino Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Alytaus rajono meras Algirdas Grubliauskas, žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, Seimo narė Kristina Miškinienė. Lazdijų rajono meras A. Margelis dėkojo visiems susirinkusiems, o ypač artojams.  Įteikęs jiems po kepurę su rajono savivaldybės simbolika, meras džiaugėsi varžybose matydamas tiek garbaus amžiaus, tiek ir jaunus artojus. „Džiugu, jog į mūsų organizuojamas tradicines arimo arkliais varžybas atvyksta ir patyrę, ir jauni artojai. Dar džiugiau, kuomet dalyvauja keli vienos šeimos nariai ir tėvai perduoda savo patirtį vaikams, seneliai anūkams. Tuomet galime būti tikri, jog senosios mūsų tradicijos neišnyks, nes jas puoselės ir jaunoji karta“, – kalbėjo meras A. Margelis.

Pirmąją vagą, joje apardamas riekę duonos, išvertė  Stasys Saladinskas, jau šešiolika metų įkūnijantis šventojo Jurgio personažą. Tradiciškai pavaišinus artojus duona ir gira,  po simbolinių apeigų į varžybų startą stojo 15 artojų: 8 jų arė vienkinkiais ir 7 – dvikinkiais plūgais. Netruko paaiškėti ir nugalėtojai. Ariant dvikinkiais plūgais nugalėtoju tapo ilgametis šventės dalyvis, Lazdijų r. Teizų k. Šventežerio sen.  ūkininkas Algimantas Macionis. Antrosios vietos laimėtoju pripažintas Bernardas Blažauskas iš Lazdijų r. Šventežerio k. trečiasis –  jaunasis Alytaus rajono artojas Martynas Macionis iš Teizų k.     Arimo varžybų teisėjų sprendimu, vienkinkiu plūgu gražiausiai žemę raikė Ramūnas Klioklys iš Alytaus r. Aleknonių k. Antrąją vietą užėmė Valdas Kaminskas iš Varėnos r. sav., o trečioji vieta atiteko jauniausiam varžybų dalyviui – Gyčiui Palivonui iš Rokiškio r. Kaip visada daugiausiai dėmesio ir žiūrovų palaikymo sulaukė vyriausias varžybų dalyvis – Alytaus r. Jurčiūnų kaimo gyventojas Bronius Mockevičius. 84 metų senolis ir šiemet drąsiai stojo į startą ir puikiai suarė jam tekusį lauką. O arimo laukeliai, pasak vertinimo komisijos vyriausiojo teisėjo Zenono Sabaliausko, nebuvo vienodi ir dalį sėkmės lėmė burtų traukimas.

Pirmosios vagos šventė buvo turtinga ne tik arimo arkliais varžybomis, bet ir kitais patraukliais reginiais. Kol artojai arė, visai šalia jų laukelių vyko Respublikinės žirgų konkūrų varžybos Lazdijų rajono  mero ir VšĮ Lazdijų sporto centro taurėms laimėti.

 Ne mažiau patrauklios buvo ir XII tarptautinio dviračių žygio, skirto įstojimo į Europos Sąjungą dienai paminėti, dalyvių išlydėtuvės. Į šį žygį, organizuojamą Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lazdijų rinktinės, susirinko beveik 300 dalyvių, kurie buvo pasiryžę aplankyti Lazdijų rajono ir Seinų krašto žymias vietas, įveikti 62 km. ilgio trasą.

Neriga Rasiulienė, Genovaitė Paulikaitė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama