NAUJIENOS

Pionieriavimas vakcinavime! Noras sužibėti ar begalinis rūpestis žmonijos ateitimi?

Kategorija:

Miestas:
Šiandien Prezidentūra išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais Krišjaniu Kariniu ir Jüriu Ratasu kreipėsi į Europos Sąjungos institucijų vadovus, ragindami artimiausioje Europos Vadovų Taryboje sausio 21 d. susitarti dėl ES piliečių kolektyvinio imuniteto pasiekimo tikslų ir terminų. Baltijos šalių vadovai pakvietė ES lyderius kartu imtis neatidėliotinų veiksmų vakcinavimo proceso spartai ir efektyvumui užtikrinti.“ Skelbiamas ir Lietuvos Prezidento siekis „kad iki vasaros vidurio ar vėliausiai iki jos pabaigos būtų paskiepyta 70 proc. Lietuvos gyventojų.“
Kai kurie Seimo nariai siūlo imtis griežtų sankcijų prieš tuos, kurie nenori skiepytis. Tai galima įvardinti vienu žodžiu: PRIEVARTA. Taigi kam reikalinga prievarta?

Kiekvienos prievartinės priemonės svarbiausias tikslas yra įbauginti žmones, o baimė yra viena didžiausių priemonių žmogaus laisvai valiai palaužti.

Nesu nei prieš, nei už vakcinavimąsi. Jei žmogus nori, jis gali skiepytis, bet jei žmogus nenori, kodėl jį versti? Juk jei vakcina tokia veiksminga, nesiskiepijęs tik savimi rizikuoja. O jei jis gali užkrėsti pasiskiepijusiuosius, tai ko verta ta vakcina?..

Ir kas gali paneigti, kad koronavirusu užsikrėtę 79 vakcinuoti Santaros medikai nėra priežastis abejonėms kilti? Versijų pateikiama įvairių: ir kad jie galėjo būti užsikrėtę prieš vakcinavimą, ir kad dar nebuvo spėję pasigaminti antikūniai, kad jiems susiformuoti reikalinga antra vakcinos dozė, bet...

Kodėl pirmiausia viešojoje erdvėje labai daug informacijos apie pasiskiepijusius, dedamos skiepijimo nuotraukos, tačiau plačiau nekalbama nei apie tai, iš ko ta vakcina gaminama, nei kaip ji veikia žmogaus organizmą. Žodžiu, tikėk, negalvok ir skiepykis.

Antra, viešojoje erdvėje teigiama, kad tai saugi vakcina, bet ar galima tiksliai nustatyti vakcinos saugumą per trumpą laiką?..

Trečia, kodėl bandoma kažkokiais priešais paversti tuos, kurie pasisako prieš vakcinavimą? Nėra motyvų atkirčiui ir užtat pasitelkiamas etikečiavimas, klijuojant šiems žmonėms skubiai sukurtas etiketes?..

Ketvirta, kodėl nuomonė prieš vakcinavimą vadinama dezinformacija, o nuomonė pasiskiepijusiųjų informacija?
Penkta, sklindant informacijai apie COVID-19 įvairias atmainas, ar gali vakcinos kūrėjai suspėti ir vakciną pritaikyti naujoms atmainoms. Jei kuriama pagal vidutinius duomenis, kaip kuriami kiti vaistai, ar gali vakcina būti visiems vienodai tinkama ir vienodai veikti.

Jokia paslaptis, kad farmacijos biznis pats pelningiausias ir didžiausias pelnas sukraunamas ant žmonių ligų. Ligų, o ne sveikatos! O gal laikas patiems mokytis būti sveikais, o valdžios atstovams tai skatinti?
 
Karolina Baltmiškė
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama