NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

PIO palengvino centro naštą tvarkant senas padangas

Kategorija:

Miestas:
„Senų padangų tvarkymas centrui yra didelė našta. Šių atliekų sutvarkymas reikalauja didelių išlaidų. Tad Padangų importuotojų organizacijos vadovės Danguolės Butkienės pasiūlymas finansuoti dalies padangų atliekų sutvarkymo, mums buvo labai didelė parama“, – teigia  Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Gintautas Ulys.
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras vien didelių gabaritų aikštelėse per metus surenka apie 500 tonų padangų. 2018 metais buvo surinkta 518,29 tonų. „To kiekio sutvarkymas centrui būtų kainavęs 18 134, 97 euro. Kadangi Padangų importuotojų organizacija finansavo 210,49 tonos padangų tvarkymą (padengė 7 365,05 euro), įmonei padangų tvarkymas kainavo 10 769,92 euro“, – bendradarbiavimo su Padangų importuotojų organizacija – PIO – patirtimi dalijasi Gintautas Ulys ir priduria, kad 2016 metais už 424,85 tonų padangų sutvarkymą centras sumokėjo 9741,70 euro, 2017 metais 549,87 tonų sutvarkymas kainavo 21 571,80 euro.
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius atkreipia dėmesį, kad padangų atliekų tvarkymo kaina kiekvienais metais skirtinga.  Pavyzdžiui, 2016–2017 m. padangų tvarkymo kaina buvo 24,88 euro už toną, o 2018 m. – 34,99 eurų už toną.                                                           
Gintautas Ulys  teigiamai vertina PIO idėją siekti, kad ne tik keičiant padangas, bet neribojant jų kiekio senas padangas surinktų autoservisai, o padangų gamintojai-importuotojai finansuotų jų sutvarkymą. „Tai labai palengvintų atliekų tvarkymo centrų darbą, o gyventojams atsirastų dar viena galimybė tinkamai sutvarkyti padangų atliekas. Tam, kam nepatogu bus palikti atitarnavusias padangas autoservise, jie, kaip ir anksčiau, galės atvežti ir palikti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse“, – sako pašnekovas, vildamasis, kad Lietuvoje aktyviau kursis ir padangų atliekų tvarkymo infrastruktūra, nes iki šiol padangos vis dar nemažais kiekiais vežamos į Lenkiją.

Karolina Baltmiškė
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama