Pilietiškumo ugdymas bibliotekoje
  NAUJIENOS

Pilietiškumo ugdymas bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Tėvelis nupiešė man Vytį,
Aš vėliavėlę nudažiau,
Ji popierinė ir mažytė,
Bet man už viską švies gražiau.
Geltona, žalia ir raudona
Vėjeliui pučiant mirguliuos.
Viena primins rugelio duoną
Kita kaip sodai mūs žaliuos.
O ta trečioji tartum kraujas,
Vis neramins ilgai manęs,
Kol švies tėvynei rytas naujas,
Kol Vytis laisvę jai parneš.

 
(Vytė Nemunėlis)
 
Tokias žodžiais buvo pasveikinti vaikučiai, susirinkę į kūrybinę edukaciją Paluknio bibliotekoje, skirtą Nepriklausomos Lietuvos 30-mečiui paminėti. Kovo 11-ąją minėjome vieną iš svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių – Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąją sukaktį.

Seime ir kitose Lietuvos vietose buvo organizuojami Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio renginiai, sukvietę visuomenę – tiek tiesioginius Atgimimo dalyvius, tiek jau laisvoje valstybėje užaugusią piliečių kartą – kartu paminėti šią gražią Lietuvos Respublikos sukaktį.

Susipažinę su Lietuvai svarbios datos įvykiais bei simbolika, pamokyti bibliotekininkės, vaikučiai gamino popierinius vėjo malūnėlius ir paukščius iš trijų, kiekvienam lietuviui brangių spalvų. Mažieji labai susikaupę karpė, lankstė, dėliojo, klijavo ir kiekvienas pasidarė po vėjo malūnėlį. Padedant mokytojai bei auklytei, su vaikais dar gaminome ir laisvės simbolį – paukštelį. Trispalvius paukštelius kūrėme iš siūlų, sugalvojome jiems stovelius. Ant pagaminto laisvės simbolio – paukštelio – vaikai pasiūlė užrašyti žodį LIETUVA. Mažiesiems taip patiko daryti darbelius, jog nusprendė pasidaryti po trispalvį paukštelį ir namuose.

Pagamintus laisvės simbolius – paukštelius – vaikai padovanojo bibliotekai, o vėjo malūnėlius išsinešė namo, kad tėveliai pasidžiaugtų savo atžalomis. Atsisveikindama bibliotekininkė vaikams palinkėjo, kad laisvės paukščiai juos nuskraidintų į šviesią, laisvą ateitį...
 
Danutė Nekulsian,
Trakų viešosios bibliotekos
Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė

Ji moko teatrą mylėti

Ji moko teatrą mylėti

Šią vasarą Jolantą galima buvo pamatyti Ignalinos gatvėmis praskriejančią elektriniu paspirtuku. Lekia ji su šypsena lyg geroji raganaitė, vėjyje besiplaikstančiais juodais plaukais ir žibančiomis akimis. Tos akys... Jos...

Reklama