NAUJIENOS

Pilies tilto kilnojime – pluoštas naujovių

Kategorija:

Miestas:
Šiemet ir vėl bus kilnojamas Pilies tiltas. Tiesa, anot uostamiesčio savivaldybės atstovų, įgyvendinta nemažai pokyčių. „Pernai tiltas kilo kasdien. Tai buvo eksperimentas, iš kurio išmokome daug pamokų. Atsižvelgdami į jas, įgyvendinome daug darbų tobulindami techninę proceso pusę ir užtikrindami vairuotojų bei pėsčiųjų saugumą“, – pasakojo l. e. Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Olegas Mariničius.
Tiltą numatoma kilnoti nuo gegužės 1 d. iki spalio 31 d. pirmadieniais–penktadieniais nuo 6.15 val. iki 6.35 val. ir nuo 21.00 val. iki 21.20 val. Šeštadieniais–sekmadieniais bei švenčių dienomis nuo 7.30 val. iki 7.50 val. ir nuo 21.00 val. iki 21.20 val. Tiesa, pirmoji naujovė –  šiomis valandomis tiltas nebūtinai bus pakeltas. Norinčių praplaukti laivų atstovai turės kreiptis į savivaldybę ir tik tada tiltas minėtomis valandomis pakils. Taupant mokesčių mokėtojų lėšas, atsisakoma jį kilnoti nesant būtinybei. Apie tai informuoti ir viešojo transporto atstovai, ir specialiosios tarnybos. „Skaitėme miestiečių komentarus po straipsniais, sekėme bei dalyvavome diskusijose savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, buvome susitikę su buriuotojų atstovais, tiltą administruojančios bendrovės vadovybe, policijos pareigūnais. Stengėmės išgirsti visų nuomones ir pastabas, į kurias reaguodami pakoregavome tvarką“, – apie pokyčių priežastis aiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Informavimo ir e. paslaugų skyriaus viešųjų ryšių specialistas Vitalijus Čiapas.
Taip pat daugiau dėmesio skiriama saugumo užtikrinimui. Pernai plačiai nuskambėjo istorija, kai tiltas buvo pradėtas kelti ant jo tebesant transporto priemonei. Kritikos strėlės skrido objekto operatoriui, tačiau policijos tyrimas nustatė, kad automobilio vairuotojas ant tilto užvažiavo degant raudonam šviesoforo signalui. Todėl buvo pakeisti šviesoforai, šiuo metu jie standartinio dydžio, o ne tokie maži, kaip buvo. Taip pat virš šviesoforų įrengti geltoni švyturėliai, kurie papildomai informuos apie tilto kėlimo procesus. Įrengtas papildomas bei aiškesnis ženklinimas. Be to, valdymo operatorius turi papildomą didelį veidrodį, kad iš savo darbo vietos matytų visą tilto perimetrą. Veikia garsiakalbis.
„Palei upės krantines įrengtas elektros ir vandens tiekimas. Tiesa, pastarasis užtikrintas dar ne visur, tad situaciją keisim. Be to, iš buriuotojų sulaukėme prašymų įrengti dušus ir tualetus. Taip, tai būtų labai patogu, tačiau kalbame apie Klaipėdos centrą bei senamiestį. Kad ir koks gražus dušas ar tualetas, labai sunku parinkti vietą taip, kad jis ir atrodytų tinkamai, ir užtikrintai funkcionuotų. Tačiau šios minties neatsisakome. Gal miestiečiai turi kokių pasiūlymų?“, – į visuomenę kreipėsi O. Mariničius.
 
Informavimo ir e. paslaugų skyrius

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama