Pilies aikštėje Tauragės maltiečiai pristatė ,,Mobiliąją virtuvę“
  NAUJIENOS

Pilies aikštėje Tauragės maltiečiai pristatė ,,Mobiliąją virtuvę“

Kategorija:

Miestas:
Š. m. rugpjūčio 22 d. nuo 11 val. Tauragės Pilies aikštėje maltiečiai kvietė paskanauti  naujoje „Mobiliojoje virtuvėje“ pagaminta ,,Kebabo sriuba“. Tauragiškiai, noriai skanaudami gardžią sriubą, džiaugėsi Tauragės maltiečių iniciatyvomis, aktyvumu ir nenutrūkstama pagalba labiausiai pažeidžiamiems mūsų krašto žmonėms.
,,Maistas ant ratų” – tai vienas seniausių Maltiečių projektų, kuomet sergantiems, vienišiems seneliams į namus maltiečiai veža karšto maisto, simboliškai vadinamo sriuba.
Kai kada maistą pristatantis darbuotojas ar savanoris atlieka ir socialinio darbuotojo padėjėjo vaidmenį, padėdamas seneliui apsitvarkyti namuose, palydėdamas jį ar atlikdamas kitą darbą, kurį lankomam asmeniui padaryti savarankiškai yra sudėtinga.
Dažnai senoliai yra kamuojami ligų, fiziškai nebepajėgia apsipirkti, pasiruošti maisto arba jiems tam tiesiog nepakanka lėšų. Yra senelių, kurie jau ne vienerius metus nėra išėję už savo kambario ribų ir sunkiai serga.
Tauragėje Maisto ant ratų projektas vykdomas nuo 2014 m. gegužės mėnesio. Pagrindinis projekto finansinis šaltinis – Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) lėšos.
Prie prasmingų projektų įgyvendinimo jungiasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Įgyvendindama Skurdo ir socialinės atskirties  mažinimo programą,   2018 metais projekto „Maistas ant ratų“ įgyvendinimui  rajono savivaldybė skyrė 3000 Eur, kuriuos Tauragės maltiečiai panaudojo  mikroautobuso įsigijimui, 2019 metais už savivaldybės skirtus 10 000 Eur įsigijo mobilios virtuvės įrangą.
Paragauti mobilioje virtuvėje pagamintos sriubos, daugiau sužinoti apie maltiečių vykdomas veiklas, galbūt net įsijungti į savanorių gretas, galėjo kiekvienas priešpiet ir po pietų žingsniavęs Pilies aikšte. Kartu su tauragiškiais bendravo ir įgyvendinamų projektų bendra partneriai – policijos pareigūnai, socialinės paramos skyriaus, kitų įstaigų darbuotojai, savanoriai.
Kaip teigė maltietis Saulius Oželis, įsigytu mikroautobusu vežiojamas maistas seneliams, yra galimybė parsivežti didesnius produktų kiekius iš labdaringų organizacijų ar kitų aukotojų. Turint reikiamą transportą, ne tik pamaitinami seneliai, bet jie nuvežami ir  į Šv. Mišias, gydymo ar kitas įstaigas.
Laisvu nuo Maisto ant ratų projekto metu,  mikroautobusu naudojasi ir Tauragės Maltiečių vaikų dienos centras. Tai dar vienas Tauragės maltiečių vykdomas projektas, kuris  jau ketvirtus metus yra finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Tauragės rajono savivaldybės  vaikų dienos centrų programos lėšų.
Tauragės maltiečiai kilnią misiją vykdo jau aštuntus metus, jų veikla puikiai žinoma ne tik Tauragėje, bet ir už Lietuvos sienų.
 
 
Inesa Vaigauskienė Kultūros skyriaus vyr. specialistė
 
 

Reklama