NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Piktupėnuose – poetės, dailininkės, pedagogės Linos Ambarcumian kūrybos vidudienis

Kategorija:

Miestas:
Ar vis dar susimąstome, kas yra adventas? Adventas (lotyniškai adventus– atėjimas) –prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis, apie kurį etnologės prof. dr. Pranės Dundulienės knygose išsakytomis mintimis ir lietuvių tradiciniais šio šventinio laikotarpio papročiais dalijosi Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo bibliotekininkė Nijolė Jogienė, pristatydama poetės, dailininkės, pedagogės Linos Ambarcumian (Pagėgiai) kūrybos vidudienio„Nurimo žemė vakaro glėby...“ programą. Šiame Lietuvių kalbos kultūros metams bei advento laikotarpiui paminėti skirtame renginyje gausiai dalyvavoPagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinės mokyklos 5, 9 ir 10 klasių mokiniai bei pedagogai, bibliotekoje besilankantys literatūros ir meno mylėtojai.
Vidudienio pradžia – naujausių Linos Ambarcumian eilėraščių skaitymo valanda „Tai, kas širdimi sutverta“, kurios metu poetė dovanojo daug šiltųeilių apie gamtą, Piktupėnų kaimą, jautrių kūrinių apie pirmąją meilę.Šie eiliuoti širdies atsivėrimai paliko neišdildomą įspūdį moksleiviams, kurie susižavėję klausėsi tikro „gyvo“ žodžio.Renginyje taip pat pristatytadailininko iš Tauragės Valentino Jankauskio tapybos darbų paroda „Menas – tai mano emocijos“. Kalbėdamas apie savo kūrybinį kelią, tapytojas atskleidė meninių sumanymų „gimimo“ ir jų perteikimo drobėjepaslaptis. Žvelgdami į ekspoziciją, moksleiviai pažėrė visą šūsnį klausimų, į kuriuos autorius noriai atsakinėjo.Saviraiškos vaizduojamame mene temą pratęsė Lina Ambarcumian, pristatydama personalinę tapybos darbų parodą „Jie grįš pavasarį saulėtą...“. Žvelgiant į autorės kūrinius,sužavi įvairove kerinčių paukščių kolonijų vaizdiniai, atsiveriantys šiltų atspalvių kupinoje Pagėgių krašto ir šalies gamtos panoramoje.Iš renginio viešnios moksleiviai sėmėsi ne tik kūrybinio įkvėpimo, bet ir žinių apie skirtingas dailės meno šakas, technikas bei priemones. Linos Ambarcumian parodos pristatymas palydėtas moksleivių klausimų lavina, o atsidėkotakomplimentais, pagyromis ir kitais gražiais žodžiais...
Bibliotekininkė Nijolė Jogienė, dėkodama Linai Ambarcumian ir Valentinui Jankauskiui už jaukią adventinę popietę, įteikėmenininkams atminimo dovanėles ir stebuklingą šventinį laukimą simbolizuojančius savo rankų darbo angeliukus. Šiltų, nuoširdžių pokalbių apie meną ir literatūrą vidudienis palydėtas su arbatos puodeliu bei gardėsiu.
 
Nijolė Jogienė
 Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos
Piktupėnų filialo  bibliotekininkė
 
 
 
 

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė
 
Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo bibliotekininkė Nijolė
Jogienė sveikina renginio svečius ir dalyvius;
Linos Ambarcumian skaitoma savos kūrybos poezija;
Pagėgių krašto kūrėja Lina Ambarcumian pristato savo tapybos darbų parodą;
Bendra nuotrauka atminčiai.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama