NAUJIENOS

Pigios ir brangios padangos – kuo jos skiriasi?

Kategorija:

Miestas:

Kai ateina laikas pirkti padangas, dažnai savęs klausiame – sutaupyti ir rinktis pigiausias, ar investuoti į aukštos kokybės padangas? Norint priimti teisingą sprendimą reikia žinoti, kokią naudą gausite iš brangių padangų ir kokie pigių padangų trūkumai. Apie tai šiandien ir pakalbėsime.

Ilgaamžiškumas

Šis kriterijus yra pats svarbiausias atsižvelgiant į padangų atsiperkamumą – kuo ilgiau eksploatuosite padangas, tuo geriau jos atsipirks. Ilgaamžiškumas priklauso nuo padangų gumos minkštumo, tad kuo guma minkštesnė, tuo geresnis bus sukibimas, bet greitesnis dėvėjimas.

Naujos vasarinės padangos gali būti įvertinamos ir pagal parametrą „TREADWEAR“, kurį galima pamatyti ant padangos krašto. Kuo skaičius didesnis, tuo padangos dėvėjimasis yra lėtesnis. Galų gale, dažniausiai pigios padangos dėvisi greičiau.

Valdymas

Nuo šio fakto pasislėpti neįmanoma – brangios ir kokybiškos padangos valdomos daug geriau. Žinomų gamintojų, kaip Michelin, Pirelli, Continental padangų gamyboje yra atliekama begalė testų, todėl visada išgaunamas kiek galima geresnis rezultatas. Tikslus ir patikimas valdymas užtikrins saugumą važiuojant tiek šlapiu, tiek sausu asfaltu, o ekstremaliose situacijose tikimybė, kad išvengsite avarijos, tikrai bus didesnė.

Protektorius

Kur važinėjate dažniausiai: tarpmiestiniais, miesto, o gal kaimo keliais? Padangų protektoriai yra projektuojami skirtingiems vairuotojams. Vasarinės padangos dažniausiai turi siaurus, rečiau išdėstytus griovelius, kadangi važiuojant asfaltu jie labiausiai reikalingi tik vandens sklaidymui. Tačiau dažnai važinėjant žvyrkeliais reikėtų pasidomėti kiek grubesniais modeliais – protektorius turėtų būti aštresnis ir lengviau kabintis į smėlį, žvyrą, purvą.

Ir atsiminkite – kuo grubesnis protektorius, tuo kelionė bus triukšmingesnė.

Ženklinimas

ES reglamentas reikalauja, kad kiekviena nauja padanga būtų paženklinta specialia etikete, kurioje nurodoma informacija apie:

●      Kuro sąnaudas – žymima nuo A iki G. Kuo įvertinimas aukštesnis, tuo mažesnis yra pasipriešinimas ir kuro sąnaudos.

●      Stabdymo kelias ant šlapio asfalto – taip pat vertinama nuo A iki G. Aukštesnis įvertinimas reiškia, kad stabdymo kelias ant šlapio asfalto yra trumpesnis.

●      Triukšmo lygis – žymima decibelais. Pažiūrėkite, kaip skiriasi grubaus ir tolygaus protektoriaus padangų keliamas triukšmo lygis.

Šie ženklinimai yra greičiausias ir paprasčiausias būdas įvertinti bendrą padangos kokybę. Kiekvienas padangų pirkėjas privalo žinoti šiuos tris parametrus ir jų reikšmę.

 

Naujos vasarinės padangos

Siūlome peržiūrėti šiuo metu siūlomas padangas ir sužinoti apie jų charakteristiką išsamiau. Kadangi dabar jau žinote, kuo skiriasi kokybiška ir nekokybiška padanga – išsirinkti galite ir savarankiškai. Apsilankykite parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūlomos įvairių rūšių naujos vasarinės padangos bei kitos auto ir moto prekės Senukai.lt.

Foto: Pixabay.com

Artūrs Ozoliņš-Ozols

 

Reklama