NAUJIENOS

Petras Kuizinas: Gavus finansavimą, galėtume tęsti Masčio ežero tvarkymo darbus

Kategorija:

Miestas:
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas ir Seimo narys Valentinas Bukauskas Vilniuje, Aplinkos ministerijoje, susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku. Diskutuota aktualiomis aplinkos apsaugos ir tvarkymo temomis. Ministras informuotas apie unikalų Degaičių parką ir jame augančius per 200 skirtingų augalų rūšių. Parkui siekiama suteikti parko statusą ir įtraukti į lankytinų turizmo objektų sąrašą. Vizito metu taip pat kalbėta apie siekį sutvarkyti Biržuvėnų parką, tęsti pradėtus Masčio ežero tvarkymo darbus. Ministras pakviestas apsilankyti Telšiuose ir susipažinti su esama situacija. Planuojama, kad K. Navicko vizito telšiškiai sulauks balandžio 28 dieną.
 
Degaičių parkui reikalingas statusas
Parlamentaras akcentavo, jog iki šiol parkas neįteisintas, todėl Degaičių seniūnija negali samdyti darbininkų jam prižiūrėti, nėra galimybės dalyvauti projektuose. „Iki parko visa infrastruktūra sutvarkyta, baigiami tiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, arti yra magistralinis kelias Palanga – Šiauliai, tačiau išskirtinė augalų imperija iki šiol aplenkiama turistų, nes apie ją mažai kas žino. Parkas neįtrauktas į Lietuvos lankytinų objektų sąrašą“, – apgailestavo rajono vadovas P. Kuizinas. Apie esamą situaciją dėl parko pasidomėti pažadėjo aplinkos ministras.
Tęsdami mintį apie parkus, tiek meras P. Kuizinas, tiek Seimo narys V. Bukauskas informavo K. Navicką, kad Telšių rajone esančiuose Biržuvėnuose vis dar nėra sutvarkytas parkas. „Biržuvėnų dvaro pastatai rekonstruoti, tinkamai įrengta visa infrastruktūra, Biržuvėnai yra Varnių regioninio parko teritorijoje, tačiau trūksta lėšų objekto tvarkymo projektui baigti iki galo. Reikalingas finansavimas Biržuvėnų parkui sutvarkyti“, – kalbėjo parlamentaras.
Telšių rajono meras P. Kuizinas susitikimo metu informavo, jog svarbu iki galo atlikti Masčio ežero valymo darbus ir įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – įrengti pėsčiųjų bei dviračių takus aplink ežerą. „Miestas yra tarsi įbridęs į ežerą. Masčio ežero valymo ir aplinkos tvarkymo darbai pradėti 2007 metais ir jis yra tęstinis. Imamės visų galimų priemonių trūkstamam finansavimui gauti, kad būtų galima pradėtus darbus. Du trečdaliai teritorijos sutvarkyta, liko baigti dar vieną dalį“, – akcentavo meras.
K. Navickas teigė, jog naujiems projektams finansavimas nebus skiriamas, tačiau tęstiniams – planuojama. Aplinkos ministras po vizito ketino pasidomėti galimybe finansuoti tęstinį projektą Masčio ežerui baigti tvarkyti.
 
Reikalinga įkainių kontrolė
Kalbai pakrypus apie kainas, Seimo narys V. Bukauskas akcentavo, jog ypač aktuali ir svarbi atliekų tvarkymo bei įkainių nustatymo tvarka. Anot parlamentaro, įkainių nustatymas įtraukiamas labiau į politinį, bet ne į ekonominį lauką. Ministras pritarė šiai minčiai ir antrindamas kalbėjo, jog atsakomybę turėtų prisiimti ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).
Diskutuota atliekų tvarkymo tema. Įkainius patvirtina savivaldybės taryba. Įkainių nustatymas – nuo rinkimų iki rinkimų. Tai primena politinį, bet ne ekonominį lauką. Ministras teigė suprantantis situacijos rimtumą, tačiau informavo, jog VKEKK atsisakė peržiūrėti kainas, nes tai esąs savivaldybių reikalas.

„Vien sprendimas versti gyventojus „kovoti“ su savivaldybėmis yra netinkamas. Suprantama, jog prieiti bendros išvados sunku, kuomet vieno regiono atliekų tvarkymo centro dalininkėmis dažniausiai yra net ne dvi, o kelios savivaldybės. Mano nuomone, bendra tiek šildymo, tiek vandens kaina turėtų būti patvirtinta VKEKK“, – sakė V. Bukauskas.
Išspręsti problemą dėl skirtingose savivaldybėse nustatomų įkainių ministras ketino artimiausiu metu, nes tai įtraukta į priemonių planą. K. Navickas apgailestavo, kad tvarka dėl atliekų tvarkymo sukurta dar 2004 m. ir iki šiol neperžiūrėta iš naujo. „Vienos savivaldybės nori, jog būtų reguliuojami įkainiai, kitos – ne. Yra 10 regiono atliekų tvarkymo centrų ir visi skirtingai dirba, žmonių mažėja, ypatingai rytų Lietuvoje, todėl peržiūrėti tvarką ir ją koreguoti būtina“, – sakė aplinkos ministras.
 
Gyventojai atsisako civilizacijos?
Vizito metu aplinkos ministras atkreipė dėmesį, jog vandenvalos projektai kelia problemų. Įrengimai yra, sąlygos nuo gatvėje nutiesto vamzdyno prisijungti prie vandentiekio yra, tačiau gyventojai, tarsi atsisakydami civilizacijos, nesijungia nei vandens, nei nuotekų.
Telšių rajone situacija panaši. Meras diskusijos metu pateikė Varnių miestelio pavyzdį. „Neseniai Varniuose įrengtas vandentiekis, tačiau gal vos 30 proc. gyventojų prie jo prisijungė. Gaila, kad gyventojams suteikiame galimybes, tačiau jie jomis nesinaudoja“, – kalbėjo P. Kuizinas.
Vizito metu svarstyta, kad aplinkosaugininkai turėtų prisidėti ragindami gyventojus jungtis prie vamzdynų, įsivesti vandenį ir nuotekas į namus. Aplinkos ministras patikino, jog daugiausiai dėmesio ketina skirti komunaliniams reikalams tvarkyti. Be to, jei projektas bus neįgyvendintas, iš valstybės taip pat bus išieškomi pinigai, gauti iš Europos Sąjungos. „Tai būtų valstybei nepakeliama našta“, – akcentavo K. Navickas. Antrindamas ministrui, Seimo narys pažymėjo, kad turi būti teisiškai reglamentuota, kaip paskatinti gyventojus prisijungti prie bendro vandentiekio.
 
Telšių rajono savivaldybės informacij

Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama