NAUJIENOS

Pėsčiųjų žygis „Šiluvos apylinkių takais“ skirtas Vietovardžių metams paminėti

Kategorija:

Miestas:

“Vaikščiok su svajotojais, tikėtojais, drąsuoliais, šviesuoliais, planuotojais, darytojais, tiesiog sėkmingais žmonėmis, kurių galvos debesyse, o kojos ant žemės. Leisk jų polėkiui įkvėpti ugnį tavyje, kad paliktum šį pasaulį geresne vieta nei radai!” – Wilferd Peterson

Kai vasaros oras lepina skaisčiais saulės spinduliais ir noras būti gryname ore nustelbia kitas veiklas, W. Petersono žodžių įkvėpti susibūrėme į bendraminčių būrį ir leidomės į žygį pėsčiomis. Šiais metais jėgas suvienijo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialas, Šiluvos bendruomenė "Aušrinė" ir RKKSC sporto specialistė Šiluvoje, kartu suorganizavę pėsčiųjų žygį po Šiluvos apylinkes, kuris buvo skirtas Vietovardžių metams paminėti, bei padėkoti už Lietuvos laisvę.
Šiluvos bendruomenės "Aušrinė" pirmininkė susirinkusiems žygeiviams priminė saugaus eismo keliuose taisykles, padovanojo šviesą atspindinčių priemonių, išlydėjo linkėdama lengvo ir saugaus žygio maršruto. 
Šiluva, Grigaičiai, Šiauleliai, Varkaliai, Dumbulė, Lukaičiai, Katauskiai - vietovardžiai, skambėję žygio metu. Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji Vietovardžių metais yra paskelbti Seimo nutarimu, nes kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas, kurį dabarties žmonėms reikėtų išmokti perskaityti ir išsaugoti ateinančioms kartoms.
Šiaulelių piliakalnio papėdėje, sustojus trumpai poilsio pertraukėlei, žygio dalyviai spėjo ir knygų pavartyti, pasidomėti apie vietovę, susipažinti su valstybės saugomu gamtiniu objektu.
Dėkojame žygeiviams už puikų laiką kartu, už bendrystę, už domėjimąsi aplinkiniais kaimais, už gebėjimą padėti artimam. Iki kitų kartų!!! 
 
Justina Sebeckytė,
Neringa Aleksandravičiūtė
 
 Foto Kęstutis Banys
       Justina Sebeckytė

       Neringa AleksandravičiūtėNeringa Aleksandravičiūtė
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos
Šiluvos filialo vyresn. bibliotekininkė

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama