Per šventes išsaugokime šventę
  NAUJIENOS

Per šventes išsaugokime šventę

Kategorija:

Lėtai iš miegų keliasi Kūčių diena. Kiek apniukusi, pilkoka. Tik žolė valiūkiškai daug kur vešliai žaliuoja. Nepaiso ji, kad kalendorius rodo įsibėgėjusią žiemą. Kaip mes. Kur bepasisuktumei - kalėdinis šurmulys. Parduotuvėse eilės kilometrinės, o nuo pirkinių - vežimai lūžte lūžta. Pasidavėme išorei. Laimę matuojame ne nukrautu, bet perkrautu stalu, meilę artimui - kuo brangesne dovana, dalijamės linkėjimais, kuriais neretai net patys netikime. Tiesiog beriame žodžius, net nesusimąstydami, kas už tų žodžių.
O juk geriausia dovana - meilė ir dėkingumas vienas kitam, kad esame, kad galime būti kartu, kad galime atsiremti vienas kitą be jokių išskaičiavimų, be dairymosi į šalis, baiminantis, ką pasakys žmonės. Tiesiog būdami patys savimi ir leisdami kitiems tokiais būti. 
Įpratome prie Kūčių stalo kviesti vienišus, neturinčius šeimos ir manome, kad tam žmogui dovanojame šventę. Tik kažin ar taip. Ar dažnai tą vienišą pakviečiame prie stalo iš meilės? Gal dažniau iš gailesčio: kaip žmogus bus vienas. Tik ar gailestis gali dovanoti tam žmogui šventę? Nesakau, kad reikia užmiršti vienišus, nors, beje, tai jų pačių pasirinkimas, tik reikia juos kviesti tada, kai širdis pilna meilės. Ir kai pirmiausia norisi dalintis ne ant stalo esančia maisto gausa, bet meile. 
Mielieji bičiuliai, su artėjančiomis šv.Kalėdomis, diena, nuo kurios, prisimenant Kristaus gimimą, prasideda naujas etapas. Koks jis - priklausys nuo kiekvieno mūsų. Todėl savo žodžiams, mintims,veiksmams suteikime kitą prasmę - atverskime naują savo gyvenimo lapą ir pieškime tai, ko mes norime. Priimkime gyvenimą kaip didelę dovaną mums būti laimingais.
Su šventėmis, kurios matuojamos širdimi.

Genovaitė Paulikaitė


Reklama