NAUJIENOS

Per pusmetį – 11,6 mln. Eur garantijų paskoloms

Kategorija:

Miestas:

Pirmąjį šių metų pusmetį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams išduotus 16 mln. Eur kreditų ir lizingo paslaugų suteikė 115 garantijų, kurių vertė – 11,6 mln. Eur.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia garantijų yra suteikiama ūkininkų ūkiams. Jiems suteiktos garantijos sudaro daugiau nei pusę visų garantijų sumos.

Labiausiai finansuojama veiklos sritis išliko tradicinis žemės ūkis – augalininkystės ir gyvulininkystės projektai sudarė po 34 proc. visų išduotų garantijų. Taip pat finansavimo reikėjo ir alternatyviems projektams – miškų ūkio technikos įsigijimui, žemės ūkio, autoservisų, kaimo turizmo paslaugoms.

Lyginant su ankstesniųjų metų pirmuoju pusmečiu, šiemet išduota 11 proc. garantijų daugiau. Didžiausias kredito įstaigos suteiktas finansavimas siekė 1,16 mln. Eur, mažiausias – 7 tūkst. Eur, vidutinė kredito suma –139 tūkst. Eur.

Daugiau nei pusę visų kreditų su garantija išdavė kredito unijos. Aktyviausiai su garantijomis skolino  Šiaulių bankas.

Nuo pat savo veiklos pradžios 1997 m., Žemės ūkio paskolų garantijų fondas jau suteikė 5519 garantijų už 913,6 mln. Eur.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Reklama