NAUJIENOS

Per „Šiaulių dienas“ kartu pulsavo visi Šiauliai

Kategorija:

Miestas:
Miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos 779“, startavusi Šiaulių arenoje, kur vyko kūrybiško ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Ką veiki?“, penktadienį ir šeštadienį išsiskleidė šiauliečių mėgstamose miesto erdvėse. Šių metų šventės šūkis – „Atrask pulsą!“ 
 
Padėkos nusipelniusiems šiauliečiams
 
Chaimo Frenkelio rūmų kieme surengtos naujojo Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracijos iškilmės. Naujuoju garbės piliečiu tapo Lietuvos operos legenda Virgilijus Kęstutis Noreika.
 
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, sveikindamas maestro, sakė: „Ypatingą padėką noriu pareikšti Jums, maestro, už neįkainojamą indėlį į kultūros ir švietimo sritis. Jūsų talento ir sunkaus darbo dėka Lietuvos vardą išgirdo pasaulio bendruomenė, o Jūsų kūrybinis kelias tapo pavyzdžiu ne tik mums, bet ir ateinančioms kartoms. Esu laimingas, kad Jūsų išties įspūdingą apdovanojimų kolekciją papildys ir Šiaulių miesto garbės piliečio titulas“.
 
Iš Šiaulių mero rankų priėmęs garbės ženklo regalijas žinomas tenoras kartu su „Dagilėlio“ choristais scenoje užtraukė „Atskrend sakalėlis“. Maestro dalijosi itin šiltais prisiminimais apie savo gimtąjį miestą. „Visą gyvenimą man Šiauliai buvo prie širdies “, – sakė Virgilijus Noreika.
 
„Saulės“ koncertų salėje surengtame padėkos vakare miesto meras, kaip ir kasmet per miesto gimtadienį, dėkojo savo darbais Šiaulius garsinantiems verslininkams, kultūros ir meno bendruomenės atstovams ir kt. Iškiliausiems šiauliečiams pirmą kartą įteikti mero A. Visocko įsteigti Auksinio šaulio padėkos ženklai.
Mero padėkos ženklas įteiktas “Juventos” progimnazijos muzikos mokytojai metodininkei Tatjanai Lygutienei. Didžiulį didelį būrį vaikų išugdžiusi pedagogė toje pačioje mokykloje dirbą nuo įstaigos įkūrimo –  44 metus. Už ypatingą atsidavimą mediko profesijai apdovanota Respublikinės Šiaulių ligoninės Anesteziologijos – operacijų skyriaus anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja Vida Zaleckytė. Už Šiaulių vardo garsinimą sporto pasaulyje padėkos ženklas įteiktas Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikei, olimpietei Rasai Drazdauskaitei. „Auksinį šaulį“ už mecenavimą ir nuolatinę paramą kultūros renginiams pelnė Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus. Už didžiausią indėlį į savivaldybės biudžetą apdovanotas ir daugiausiai mokesčių mieste sumokančios įmonių grupės vadovas Stanislovas Grušas.
 
Visi keliai vedė į Šiaulius
 
Šiaulių miesto parodų erdvėse surengtos šventei skirtos parodos. Šiaulių dailės galerijoje vykusiame Mindaugo Lukošaičio parodos „Žydai. Mano istorija 2“ ir „Jezus Kristus“ atidaryme dalyvavęs Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas dėkojo autoriui už jautriai atskleistą žydų kančios istoriją. Pats dailininkas prisipažino: „Ne kartą buvau atsisakęs šios temos ir manydavau, kad niekada prie to negrįšiu, tačiau natūraliai vis sugrįždavau.“
Šiauliečiams pristatyta ir įvairiausių nuomonių sulaukusi Gintauto Lukošaičio skulptūra „Verksmas“. Šiaulių meninių akcentų plenero konkurse pirmąją vietą laimėjusi skulptūra tapo iškilmingos „Šiaulių dienų 779“ atidarymo ceremonijos elementu – ją į Prisikėlimo aikštę susirinkusiai miniai pristatė tarsi atgijusios Šiaulių skulptūros – Auksinis berniukas ir Mergaitė su dūdele.
Šiauliečius su miesto gimtadieniu pasveikino ir šventėje apsilankęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
„Šiaulių miestas visada pasižymėjo darbščiais, kūrybingais, atsakingais žmonėmis. Nuo pat senų laikų, kai Saulės mūšyje  buvo sustabdytas kalavijuočių ordinas, jūs kuriate savo istoriją ir tradicijas. Svarbiausias jūsų turtas yra žmonės, žmonės, kurie myli savo miestą, žmonės, kurie myli savo darbą, kurie myli kitus žmones. Šiauliuose vyksta daugybė gerų pokyčių, tad kuo daugiau šypsokitės ir spinduliuokite gerumu“, – gyventojams linkėjo šalies premjeras. Šiaulių bulvare šurmuliuojančioje mugėje A. Butkevičius šiltai bendravo su šiauliečiais, įsigijo kulinarinio paveldo gaminių.
Šventinis koncertas „Visi keliai veda į Šiaulius“ prasidėjo teatralizuota Etnografinių regionų metams skirta eisena. Skambant sakrališkiems multiinstrumentininko Saulius Petreikio ir kitų muzikantų atliekamos muzikos garsams į aikštę rinkosi etnografinių regionų atstovus įkūniję miesto moksleiviai. Aikštę drebino mini mototorizuota eisena – važiavo dviratininkai ir motociklininkai, pagarbą miestui atidavė Baltijos dangų saugantys NATO lėktuvai.
Prisikėlimo aikštėje pirmą kartą koncertavo jaunas ir talentingas atlikėjas „Ba.“ Šiltai šiauliečių sutiktos nostalgiškos „Lemon Joy“ dainos, tad grupės lyderis Igoris Kofas ne kartą nuo scenos dėkojo ištikimai Šiaulių publikai. Įspūdingą muzikinį spektaklį susirinkusiai gausiai auditorijai pristatė legendinė „Antis“, koncerto metu turėjusi progos pajusti Šiaulių pulsą.
 
Pulsuojantys Šiauliai
 
Dvi šventės dienas Talkšos ežero pakrantėje skambėjo puiki tarptautinio bigbendų festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2015“ dalyvių atliekama muzika. Šiemet festivalyje, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, dalyvavo 11 kolektyvų, tarp jų – visame pasaulyje žinomas NATO džiazo orkestras (Belgija).
Dvi dienas bulvaras pulsavo: renginių „salose“ prie Šiaulių dailės galerijos, Turizmo informacijos centro ir Amfiteatre prisistatė įvairiausi šiauliečių ir miesto svečių kolektyvai, vyko sporto renginiai ir varžybos, kvietė kūrybinės ir amatininkų dirbtuvės, robotikos mokykla, vyko šešėlių teatro spektaklių pristatymas pagal moksleivių sukurtas sakmes apie Šiaulius, buvo galima pasižiūrėti kino mėgėjų užfiksuotus Šiaulių istorijos vaizdus.
Šeštadienio vakare Prisikėlimo aikštėje būriavosi jaunimas. Koncerto „Pulsuok kartu su miestu“ metu prisistatė jauna šiauliečių grupė „There`s No Duct Tape“, šiauliečiams jau pažįstama roko grupė iš Vilniaus „Freaks On Floor“. Itin šiltai gerbėjų sutiktas GJan pasirodymas. Dvidešimtmetė GJan-Greta Jančytė pirmą kartą koncertavo mieste, kuriame dvejus metus mokėsi. Dainininkė nuo scenos ragino šiauliečius mylėti savo miestą ir niekur iš jo nevažiuoti.
Grupės „G&G Sindikatas“ pasirodymas vainikavo koncertą Prisikėlimo aikštėje. Grupės muzikantai prieš koncertą sakė, kad Šiauliai – miestas, kuriame visada vykdavo puikūs koncertai. Šiauliečiai ir šį kartą nenuvylė – Prisikėlimo aikštėje susirinkusi minia kartu su Svaru ir DJ Mamania skandavo: „Muzika, kuri auga, muzika, kuri skauda, muzika, kuri saugo!“ ir „Aš ir tu – vieno kraujo!“
Tuo pat metu klasikinės muzikos gerbėjai prie Takšos ežero klausėsi populiariosios simfoninės muzikos. Koncerte kartu su Šiaulių simfoniniu orkestru ir solistais Lilija Gubaidulina, Viktorija Miškūnaite, Rafailu Karpiu, Liudu Mikalausku dainavo ir naujasis Šiaulių miesto garbės pilietis Virgilijus Noreika. Po koncerto skambant klasikinei muzikai Šiaulių padangę išraižė šventiniai fejerverkai.
Koncerto rengėjai ir organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams, dalyviams ir visiems šiauliečiams už aktyvumą ir kartu maloniai praleistas miesto gimtadienio akimirkas.
 
Šiaulių kultūros centro ir Savivaldybės inf.
 
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Šventinės edukacinės programos vaikams

6 leciono (pamoka)Jonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama