NAUJIENOS

Penktojo „Auksinio proto“ žaidimo rezultatai

Kategorija:

Miestas:
XII-ojo sezono „Auksinio proto“ penktąjį žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje trys komandos – „Protorius“, „Titnaginiai kirvukai“ ir „Išmanieji protai“ – toliau tęsė energingai. Šiame žaidime fortūna aplankė „Išmaniuosius protus“, kurie surinko 52 taškus. Sveikiname nugalėtojus!
Antrieji liko „Protorius“, surinkę 42 taškus, tretieji – „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 38 taškus.
Šiame žaidime komandoms teko prisiminti Lietuvos rekordus, pasvajoti apie JAV pinigus bei pakeliauti po Okeanijos pasaulį. Penktojo žaidimo klausimai pasitaikė ne iš lengvųjų, komandų nariams teko gerokai pasukti galvas, tačiau, kaip visada, vakaras praėjo linksmai ir įdomiai!
Pilna penktojo žaidimo rikiuotė: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/
Labai džiugi žinia, jog puikiai pasirodžiusi 4-ajame žaidime, „Protoriaus“ komanda iškovojo kelialapį į „Auksinio proto“ TV žaidimą!!! VALIO!!! Kvietimų nugalėtojus lėmė ketvirtasis turas (apie mokslininkus). Tad dabar svarbiausias „Protoriaus“ komandos kapitono uždavinys – užregistruoti pasirinktą komandos narį į TV žaidimą el. paštu auksinis.protas@gmail.com, nurodant savo komandą bei atstovo kontaktus.  Žinią apie dalyvavimą privaloma parašyti iki spalio 13 dienos. Pastaba: su užregistruotais žaidėjais bus susisiekta, kai tik ateis jų eilė filmuotis. O mes nekantriai lauksime pasirodymo televizijos ekrane!
PAVYZDINIAI 5-OJO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Sakoma, kad pirmas yra tikėjimas, antras – viltis, trečias – meilė, o ketvirtas – sėkmė. Supratę, apie ką kalbama, parašykite – ko Liuda Velykienė savo kolekcijoje turi net 1177?
ATSAKYMAS: KETURLAPIŲ DOBILŲ. Sakoma, kad kiekvienas keturlapio dobilo lapas turi reikšmę, o patys keturlapiai dobilai neša sėkmę, todėl Liudą Velykienę teoriškai galima laikyti labai sėkmingu žmogumi, kadangi jos kolekcijoje yra net 1177 keturlapiai dobilai. Moteris įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip gausiausio daugialapių dobilų rinkinio savininkė – jos kolekcijoje ne vien keturlapiai dobilai, tačiau ir 5, 6 ar 7 lapų dobilai, o 2004 metais ji dar kartą įtraukta į rekordų knygą, kadangi rado net 14 lapų dobilą.
Šaltinis: http://www.rekordai.lt/?psl=rekordas&rkid=766&rid=699#
Šaltinis: http://www.rekordai.lt/?psl=rekordas&rkid=519&rid=480
KLAUSIMAS: JAV dolerių banknotai yra gaminami iš dviejų medžiagų: pirmoji iš jų – medvilnė – sudaro net 75 proc. banknoto. Likusius 25 proc. banknoto sudaro medžiaga, kurios didžioji dalis atkeliauja iš Belgijos. Vardu atsakykite – kokia yra antroji augalinės kilmės medžiaga, naudojama JAV dolerių banknotų gamyboje?

ATSAKYMAS: LINAS. Antroji augalinės kilmės medžiaga, naudojama JAV dolerių banknotų gamyboje, yra linas. Linas yra ir lietuviškas vyro vardas. Didžioji dalis lino, reikalingo pinigų gamybai, atkeliauja iš „Vervaeke Fibre“ įmonės Belgijoje – ši įmonė ne tik yra didžiausia lino tiekėja įmonei, gaminančiai JAV dolerių banknotus, bet taip pat seniausia lino gamybos industrijos įmonė (tebeveikianti).
Šaltinis: https://www.uscurrency.gov/about-us/currency-facts
KLAUSIMAS: Kapitono Kuko laikais visi Tongos vyrai būdavo išmarginti tatuiruotėmis ir vienintelis karalius Tuʼi Tonga neturėjo tatuiruočių. Vėliau išsivystė paprotys jauną karalių Tuʼi Tongą siųsti į Samoa, kur jis būdavo tatuiruojamas. Kodėl iš pradžių Tuʼi Tonga neturėjo tatuiruočių?
ATSAKYMAS: NIEKAS NEGALĖJO JO PALIESTI. Dėl aukšto karaliaus statuso, niekas negalėjo jo liesti, dėl to jis likdavo netatuiruotas. Tongiečiai problemą išsprendė įvesdami naują tradiciją – jaunystėje išsiųsdami būsimą karalių į kaimyninę Samoa, kad šis būtų ištatuiruotas ir neišsiskirtų iš vyrų.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Culture_of_Tonga
Ačiū visiems žaidusiems! Lauksime jūsų kitos savaitės žaidime, iki!
 
Akvilė Narbutienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama