NAUJIENOS

Pedikiūras, kuris puoselėja sveikų pėdų kultą

Kategorija:

Miestas:

Dauguma žmonių turi įvairiausių problemų su kojų pėdomis t.y. nagų ir pėdų grybeliai, nuospaudos, nutrynimai ir įaugę nagai. Deja, nutikus šioms bėdoms, dažniausiai numojame ranka, tačiau nereikėtų. Net ir mažiausios infekcijos gali virsti didelėmis. Probleminių nagų pedikiūras vienas iš būdų, kuris išgelbėja ištikus pėdų ir nagų infekcijoms.

Podologija ne tik apie pėdas, bet ir apie nagus

Podologas yra specialistas, kuris sprendžia bėdas susijusias su estetine pėdų priežiūra, kojų nagų bei pėdų ligomis, defektų šalinimais. Norint turėti ne tik gražias, bet ir sveikas pėdas, būtina apsilankyti pas podologą, kuris galėtų įvertinti jūsų pėdų ir nagų būklę. Taip pat podologas paaiškins bei patars, kokias medžiagas naudoti, kad daugiau nepasikartotų ( arba neįvyktų ) nagų ir pėdų grybelinė infekcija, nuospaudos bei įaugę nagai. 

Podologai priima net ir mažiausius klientus, kadangi itin svarbu besiformuojančiai pėdutei skirti atidžią priežiūrą, norint išvengti įvairiausių deformacijų. 

Pėdų ligos

Kojų pėdos yra jautri kūno dalis. Nors ji atlaiko didžiausius kūno krūvius, tačiau paveikumas įvairioms infekcijoms yra labai lengvas. Tam, kad galėtumėte atskirti kojų pėdų ligas, jos išskaidomos į skirtingas kategorijas:

  • Kulnų įtrūkimai. Daugelis iš mūsų, turime sausus, suragėjusios odos pėdų kulnus. Dažniausiai jie pasireiškia minimaliais įtrūkimais, tačiau palaipsniui gali virsti į skausminga uždegiminę reakciją. Tuomet įtrūkusios vietos šlapiuoja, kraujuoja, nuolat jaučiamas skausmas vaikščiojant. Šią ligą ( hiperkeratozę ) gali sukelti tam tikrų vaistų vartojimas, viršsvoris, netinkama avalynė, paveldėtos ligos. 

  • Diabetinė pėda. Ši problema gali iškilti tiems, kurie serga cukriniu diabetu. Galimai ji atsiranda dėl kraujotakos ar nervinės sistemos pažeidimų. Dėl diabetinės pėdos, žmogus gali prarasti visišką pėdų jautrumą t.y. su pėdomis nebejausti šalta/karšta. Tai lemia faktą, kad žmogus gali nejausti atsiradusių traumų bei infekcijų. 

  • Nuolatinis pėdų prakaitavimas. Šią bėdą gali sukelti įvairios ligos, hormoniniai sutrikimai, higienos nesilaikymas, nuolat dėvima uždara avalynė, stresas. Atvykus pas podologą, jis įvertins šią problemą bei pasiūlys gydymo metodiką - tinkamai parinkta avalynė, profilaktinės procedūros.

  • Pėdų karpos. Dažniausiai papilomos virusas visą gyvenimą egzistuoja žmogaus organizme, tačiau nepasirodo. Bet, jeigu atsiranda, tuomet tampa išties erzinanti bėda. Pėdų karpos gali būti skausmingos, kadangi gali spausti nervą arba aplinkinius audinius. Taip pat estetiškai yra labai nepatrauklios. 

  • Nuospaudos. Ši problema atsiranda dėvint ankštą avalynę, daug sportuojant, dėl įgimtos pėdos deformacijos. Nuospaudos nėra pavojingos, tačiau skausmingos. Norint jų išvengti, reikėtų pasirinkti tinkamą avalynę arba į ją įsidėti silikoninius padukus.

Nagų ligos

Podologas gydo ne vien pėdas, bet ir nagus. Taigi, ištikus bėdai su kojų nagais, drąsiai galite kreiptis į šį specialistą. Nagų ligos skirstomos į:

  • Įaugęs nagas. Itin skausminga ir nemaloni situacija. Dažniausiai ši bėda ištinka tuos, kurie netaisyklingai kerpa nagus ir dėvi ankštą avalynę. Jeigu spėjote pačiupti šią bėdą, galite išvengti chirurginės operacijos įsikišimo.  

  • Nagų grybelis. Šią bėdą galima pasigauti naudojantis viešosiomis vietomis su kitais - baseinai, viešos pirtys, sporto salės ir pan. Kadangi nagų grybelio atmainų gali būti įvairiausių, patartina tik ištikus šiai bėdai nedelsti ir kreiptis į šios srities specialistą.

    Kojų pėdos ir nagai yra svarbi mūsų kūno dalis, todėl jos rūpinimasis turi būti atsakingas bei dosnus. Aistė Bielinė

Dvi dienos Osle

Dvi dienos Osle

Paskutinė mano dviejų dienų kelionė į Norvegijos sostinę Oslą. Iš kiekvienos kelionės parsivežu mėgėjiškų nuotraukų albumą. Akį patraukia nuostabūs svečių šalių vaizdai, kurie peršasi užfiksuojami ir visada kyla noras...


Reklama