NAUJIENOS

Pavojingos cheminės medžiagos ir mišiniai bus ženklinami tik pagal CLP reglamentą

Kategorija:

Miestas:
Paskutinę gegužės dieną baigsis pereinamasis laikotarpis ir visiškai įsigalios Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo (angl. classification, labelling and packaging), trumpiau vadinamas tiesiog CLP reglamentu.
Nuo š. m. birželio 1 d. visi pavojingi cheminiai mišiniai ar medžiagos, įskaitant ankščiau pateiktus į rinką („esančius lentynose“), turi būti suklasifikuoti ir paženklinti pagal CLP reglamento reikalavimus.
Cheminių medžiagų klasifikavimui ir ženklinimui CLP reglamentas buvo taikomas jau nuo 2010 m. Reglamento reikalavimai cheminiams mišiniams įsigaliojo nuo 2015 m. birželio 1 d. ir iki 2017 m. birželio 1 d. taikomas dvejų metų išpardavimo laikotarpis mišiniams, kurie jau buvo patekę į tiekimo grandinę ir paženklinti bei supakuoti pagal Pavojingų cheminių medžiagų ir preparatų klasifikavimo ir ženklinimo tvarką.
CLP reglamento nustatytas piktogramas galima nemokamai atsisiųsti iš tinklalapio http://www.unece.org/trans/danger/publi/ghs/pictograms.html. Dėl tam tikrų cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo ar ženklinimo galite kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūroje veikiančią REACH-CLP pagalbos tarnybą el. paštu reach-clp@aaa.am.lt arba telefonu 8 5 212 60 90.
2018 m. visose ES valstybėse narėse bus itin sugriežtinta cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo ir ženklinimo kontrolė.
 
Komunikacijos skyrius
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama