NAUJIENOS

Paukščių palydos – 2017

Kategorija:

Miestas:
Šiemet Lietuvos ornitologų draugija (LOD) jau 23-ą kartą pakvietė visus gamtos mylėtojus, mažus ir didelius, patyrusius ir nelabai, prisidėti prie gausaus stebėtojų būrio ir išlydėti išskrendančius paukščius.
Rudeninės paukščių palydos – tarptautinė šventė, joje dalyvauja apie 40 Europos ir Azijos šalių. Tomis pačiomis dienomis tūkstančiai žmonių praleidžia laiką gamtoje, išeina į pažintines ornitologines ekskursijas, skaičiuoja migruojančius paukščius. Vėliau duomenys siunčiami į vieną centrą ir sudaroma bendra statistika. Rezultatas – mokslininkai gauna naujos informacijos apie paukščių migracijų kelius ir srautus, o dalyviai – įgauna naujos patirties, žinių ir geros nuotaikos.
Šiais metais ir Tauragės krašto muziejus turėjo galimybę prisidėti prie šios tarptautinės akcijos. Muziejininko-gamtininko Aleksandro Naryškino kvietimu susibūrė šauni komanda moksleivių iš Žygaičių gimnazijos Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Skroblas“ (biologijos mokytoja Viktorija Beitienė). Tad paskutinę rugsėjo dieną, 10 valandą, iš gimnazijos kiemo išriedėjo geltonas mokyklinis autobusiukas, pilnas jaunųjų gamtininkų, ir nuvažiavo Visbarų biosferos poligono kryptimi.
Visbarų tvenkiniai – viena iš nedaugelio rajono vietų, kur migracijos metu būriuojasi vandens paukščiai. Buvo geri orai, ir po trumpos įvadinės pamokėlės ir instruktažo vaikai kibo į darbą.
Foto 01, Foto 02
Gražus oras ir aistra žūklei patraukė prie tvenkinių ir nemažai žvejų, o tai šiek tiek apsunkino mūsų užduotį. Pabaidyti paukščiai pasitraukė toliau nuo kranto, todėl kartais juos buvo sunku apibūdinti netgi su žiūronais, o dalies paukščių rūšių, kurių tikėjomės pamatyti, tokių kaip gulbės giesmininkės, pilkieji ir baltieji garniai, nepamatėm visai.
Bet uolus darbas nenuėjo veltui, per šią išvyką buvo suskaičiuota 319 penkiolikos rūšių paukščių. Daugiausiai  buvo pastebėta kuoduotųjų ančių – net 130, ir viename iš tvenkinių ilsėjosi prieš kelionę apie 60 žąsų.
Kas gerai dirba,tas gerai valgo, ir apetito stoka gryname ore nesiskundė niekas. Kaip ir prasta nuotaika.
Foto 03
Laikas grįžti namo, o paukščiams palinkėkime lengvos, saugios kelionės ir – iki kito pavasario!
Foto 04

 
Fotografijos:  Viktoria Beitienė
                        Aleksandras Naryškin
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama