NAUJIENOS

Patarimai, kurie padės pasistatyti kokybišką terasą savo kieme

Kategorija:

Miestas:

Kai žmonės nusprendžia pasistatyti namą, jie dažnai svajoja išgerti arbatos, paskaityti knygą ar pabendrauti su draugais terasoje. Tačiau norint, kad ši vieta būtų tikrai maloni, turite atlikti namų darbus. Galų gale, jei įrengiate terasą netinkamoje vietoje, jums gali nepavykti ja mėgautis, o pasirinkus netinkamą medžiagą, galite ją tiesiog atstatyti per kelerius metus.

Jei dar neturite terasos, geriausias pasirinkimas – terasos įrengimas Vilniuje. Terasų įrengimas Vilniuje ir Vilniaus rajone yra mūsų specializacija. Darbus šiame regione atliekame nuolat, tad žinome, kur rasti geriausią medžiagų kainos ir kokybės santykį, kurį siūlome ir jums – mūsų klientams. Įrengiame terasas lauke (prie gyvenamųjų, komercinių pastatų, prie pirčių, mobilių ar sodo namelių), taip pat balkonuose, ant stogų (kur tai leidžia techninės galimybės). Lauko terasos montavimas turi būti atliktas kokybiškai – tik tada savo terasa galėsite džiaugtis ilgą laiką ir nereikės vargti, taisant įrengimo metu padarytas klaidas. Todėl šiame straipsnyje kviečiame iš arčiau susipažinti su mūsų terasų įrengimo procesu ir rekomendacijomis terasos priežiūrai. Jei skaitant kils konkrečių klausimų ar norėsite aptarti detales, susisiekite su mūsų specialistais, kurie galės išsamiau atsakyti į jums kilusius klausimus!

Kur statyti terasą, kad būtų galima mėgautis jos teikiamais malonumais

Mūsų lietingoje šalyje saulė nėra dažnas svečias, todėl, jei įmanoma, norite visa tai sugerti ir mėgautis saulės spinduliais kiek įmanoma daugiau ir dažniau. Tikriausiai dėl šios priežasties paplūdimys vasarą yra pilnas ir jame galima degintis iki norimo rudumo. Ar norite tą patį padaryti terasoje?

Svarstote, kur pastatyti terasą, nes pasirinkimas yra didelis, tačiau čia jūsų pirmoji terasa ir nežinote ką daryti? Projektuojant namus ir numatant namo vietą sklype tenka įvertinti daug kriterijų, dėl to geriausia iš anksto nustatyti vietą terasai. Jeigu neleidžia galimybės ir terasa daroma pietuose, ieškome sprendimų įrengti ją po stogu. O renkantis formą geriausia, kad terasa įsikomponuotų į namo matmenis ir nebūtų tarsi atskira detalė, geriausia, kad terasa nepastebimai prisitaikytų prie namo dizaino.

Jei svarstote vietą – pirmiausia, reikia nusiraminti ir nuspręsti, kiek saulės norisi gauti pro namų langus, o vėliau užtenka pasitarti su profesionalais, jie tikrai patars, kur geriausia statyti terasą. Dažniausiai nėra blogas variantas ir šiaurės/vakarų pusė, tačiau Lietuvoje dažnai lyja ir vėjas pučia būtent iš šios pusės, tad tikėtina, kad neuždengtą stogeliu terasą dažnai aplis lietus ir jeigu bus naudojama natūrali mediena, teks dažniau ją prižiūrėti ir perdažyti.

Kaip išvengti klaidų, kurios pasitaiko, kuomet yra įrengiamos terasos?

Lietuviai yra darbšti tauta ir mums patinka daug ką daryti patiems. Ypač smagu tai daryti dabar, o meistrai mielai dalijasi informacija visais kanalais. Taigi jūs radote „Youtube“ filmuką ir atrodo, kad jau galite pastatyti namą. Na, bent jau terasoje-žinoma. Tačiau manoma, jog pirmą kartą atliekant statybų darbus, reikia bent jau konsultuotis su profesionalais, nes tuomet terasa yra tiesiog pastatoma, bet neturi savo funkcijų ir tarnauja daug trumpiau nei turėtų. Kartais atrodo, jog pigiau terasą pasistatyti patiems, tačiau profesionalai dažniausiai žino, kur rasti pigesnių prekių, dėl to išlaidos gaunasi mažesnės, o terasa pasistato greičiau ir kokybiškiau. Žmonės dažnai prašo perdaryti terasą praėjus 5-10 metų, nors realiai terasa dar turėtų tarnauti, bet ji būna jau „pavargusi“, tad keisti reikia viską iš esmės. Taip atsitinka dažniausiai dėl netinkamų medžiagų pasirinkimo. Nes viena iš pagrindinių taisyklių statant terasą turėtų būti vientisumas. Ir karkasą, ir pačią terasą rekomenduojama daryti iš to paties medžio, nes tada bus vienodas dėvėjimosi laikas - taip terasą stato profesionalai, o paprastas mėgėjas, ar žmogus, kuris nori pats pasistatyti terasą gali to nežinoti.

Vytis Razma

Reklama