NAUJIENOS

Pasveikintos buvusi ir naujoji Ignalinos maltiečių vadovės

Kategorija:

Miestas:
Spalio 4 dieną Ignalinos rajono savivaldybės vadovams pristatyta nauja Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupės vadovė Rasa Graznovienė. Ją į savivaldybę atlydėjusi  Vida Ektienė sakė, kad pagaliau surasta tinkama kandidatė ir ji pati po 25-erių metų vadovavimo grupei gali lengviau atsikvėpti. Patyrusią maltiečių savanorę, dabar naująją vadovę, V. Ektienė apibūdino kaip labai atsakingą, darbščią ir nuoširdžią.  Rasa Graznovienė dirba Ignalinos rajono socialinių paslaugų centre lankomosios priežiūros darbuotoja, todėl jai socialinis darbas, bendravimas su senoliais yra gerai pažįstamas.  Neseniai moteris baigė socialinio darbo studijas Utenos kolegijoje.

Naujajai vadovei meras Justas Rasikas linkėjo sėkmingos veiklos, gražių idėjų ir sakė, kad pagalba sunkiau gyvenantiems žmonėms, vienišiems seneliams – yra bendras rūpestis, todėl jis tikisi prasmingo bendravimo ir bendradarbiavimo. Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupės vadovei Vidutei Marijai Ektienei už ilgametį nuoširdų darbą, kilnią veiklą įteikta padėka.

Susitikimo metu kalbėtasi apie maltiečių veiklą, savanorystę, prisimintos džiugesnės ir sudėtingesnės akimirkos. Vida Ektienė merui Justui Rasikui ir savivaldybės administracijos direktorei Jūratei Balinskienei dėkojo už supratingumą, pagalbą ir prašė taip pat padėti ir naujajai vadovei. Merui V. Ektienė dovanojo maltiečių šaukštelį, kad jis neužmirštų, jog visada yra stokojančių, ir maltiečių žvakę, kad ją užsidegęs jaustų gerų darbų šilumą.

Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje įkurta 1991 metais. Ignalina yra vienas pirmųjų miestų, kuriame tais pačiais metais susibūrė maltiečių grupė. Jos vadovu buvo Anzelmas Jordonas Miknius, vėliau jį pakeitė Aleksas Giržadas. Nuo 1996 m. maltiečiams Ignalinoje vadovavo Vidutė Marija Ektienė. Tris  dešimtmečius puoselėjama ir  Ignalinos bei Vokietijos Biureno miesto maltiečių draugystė, davusi pradžią savivaldybių bendradarbiavimui. 

Ignalinos maltiečių grupė, bendradarbiaudama su savivaldybe, globoja ir kasdien šiltą maistą į namus pristato 45 senoliams Ignalinoje ir Didžiasalyje. Prieš didžiąsias šventes savo globotinius bei rajono senelių namuose gyvenančius žmones  maltiečiai pradžiugina dovanėlėmis,  maisto paketais, aplankomi ir globojami rajono vaikai. Maltiečiai dalyvauja įvairiose akcijose, turi  puikių rėmėjų. Na, o prieš kiekvienas Kalėdas Ignalinos Laisvės aikštėje organizuojama akcija ,,Kalėdinė sriuba“.

Lina Kovalevskienė

Reklama