NAUJIENOS

Pasvalyje viešėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 12 d. Pasvalio rajono savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, ministro patarėja Kristina Paulikė ir Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovai buvo supažindinti su dabartine Pasvalio rajono situacija. Pranešimą skaitė Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, kuris didžiausią dėmesį skyrė socialinės situacijos aptarimui: gyventojų skaičiaus pokyčiui, vaikų gerovės klausimams, socialinės rizikos šeimų situacijai, socialinės situacijos gerinimui skirtų projektų bei įstaigų aptarimui.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitispristatė prioritetines ministerijos darbo kryptis:
1. Socialinės atskirties mažinimas.
2. Šeimos ir vaiko teisių apsaugos stiprinimas.
3. Piliečių socialinės atsakomybės didinimas.
Ministras, pristatydamas klausimus, daugiausia dėmesio skyrė pirmajai temai – darbo užmokesčio biudžetinių įstaigų darbuotojamsdidinimui, nes nuo jo priklauso privataus sektoriaus darbuotojų atlyginimai, profesinių sąjungų atgaivinimui – būtina pašalinti jų sovietinį įvaizdį ir sutelkti naujam, produktyviam darbui su darbdaviais. Kalbėta ir apie pensijų bei socialinės paramos didinimą. Viena iš svarbesnių permainų – išmokų indeksavimas. Kiekvienais metais išmokos būtų perskaičiuojamos ir derinamos, nes dabartinė situacija graudi: išmokos nuo 2008 metų nekito. Svarbus klausimas –paramos gavėjų aktyvinimas: dirbančios šeimos gautų pinigines išmokas, o nedirbančios (pvz.,turinčios problemų dėl priklausomybių) paramą gautų natūra (kad pinigai bent taip pasiektų vaikus ir nebūtų išvaistyti ne pagal paskirtį).
Linas Kukuraitis aptarė šeimos ir vaiko teisių apsaugos stiprinimą. Pateikdamas statistiką, ministras tikino, kad būtina didinti vadinamuosius „vaiko pinigus“, plėsti paslaugų spektrą ir prieinamumą šeimoms. Taip pat buvo aptarta ir vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka– skirtingos savivaldybės dirba su skirtingomis vaiko teisių apsaugos sistemomis, todėl svarbu suvienodinti darbo metodiką nacionaliniu mastu, išgryninti vaiko teisių apsaugos darbuotojų funkcijas ir sužiūrėti, kad jos nesidubliuotų su socialinių darbuotojų pareigomis. Naktinio darbo svarba išlieka nepakitusi – reikia organizuoti darbą taip, kad vaikai, esant reikalui, iš šeimos nebūtų išvežami policijos automobiliais– tai sukelia papildomą stresą vaikams. Ministras kalbėjo ir apie gimstamumo skatinimą, dienos, šeimos ir vaikų centrų svarbą ir nevyriausybinių organizacijų stiprinimą.
Susitikimo pabaigoje vyko diskusija bei susitikimo ir galimų vizitų ateityje aptarimas. LR SADM atstovai iš Pasvalio nuskubėjo į Biržus susitikti su kaimyninės savivaldybės atstovais.
 
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama