NAUJIENOS

Pasvalio krašto muziejaus edukacijos

Kategorija:

Miestas:
 Slaptoji lietuviška mokykla

Edukacijos dalyvius pasitiks šeimininkė ir pakvies į savo dūminę gryčią, kurioje jau lauks daraktorė. Tapsite XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitysite draudžiamas lietuviškas knygas, rašysite žąsies plunksnomis ant doskelių, patys pasisiūsite tetradkas. Reikia būti atsargiems – kiekvieną akimirką gali įsiveržti piktas žandaras ir visus išvaikyti. Galbūt Jums pavyks apgauti žandarą ir išgelbėti lietuviškas knygeles bei savo tetradkas. O gal žandaras šiandien neateis?..
Kaina – 3 Eur/ asm.
 
Apie bitučių gyvenimą
 
Šis edukacinis užsiėmimas labiausiai patinka pradinukams. Vaikučiai susipažįsta su bitutės sandara, apžiūri bitininkavimo įrankius, sužino apie bičių produktus. Vėliau žiūri filmuką apie spiečiaus gaudymą ir patys atlieka įdomias užduotis. Paskutinė ir vaikučių laukiamiausia užduotis – bičių produktų ragavimas. Už teisingus atsakymus komandos apdovanojamos korių akutėmis, iš kurių, tarsi bitutės, patys „lipdo savo korius“.
Kaina – 2 Eur/ asm.
  
Vidury dvaro meška karo
  
Pamoka, skirta Advento laikotarpiui. Edukacijos dalyvius pasitiks gaspadorius Petras. Žibalinės lempos šviesoje jis aprodys ūkio padargus, papasakos apie rudens darbus. Paskui visus gryčion pasikvies gaspadinė Agota ir pamokins smulkių darbelių: plėšyti plunksnas, vyti siūlus, pešioti vilnas. Dengdama Kūčių stalą, Agota pasakos apie Kūčių vakarienę ir papročius, mokins būrimų. Galiausiai ateis senis Kalėda ir atsives meškutę. Vėliau visi kartu žais ir dainuos. Edukacijos metu vaikai parodo savo paruoštą programėlę, o senis Kalėda atriša maišą ir linksmai su meškute dalija dovanas.
 
P. S. Jei norėsite gauti dovanų,  susitarkite užsakydami pamoką. Kaina – 3 Eur/ asm.
  
Velykų džiaugsmas
 
Pamoka, skirta Gavėnios laikotarpiui. Gaspadorius ir gaspadinė savo gryčioje papasakos apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Edukacijos dalyviams labiausiai patinka džiaugsmingoji šio laikotarpio dalis – šokiai, žaidimai, kiaušinių marginimas, „silkės išvarymas“ ir būrimai. O jeigu pasiseks, jie suras ir Velykės paslėptų dovanėlių...
Kaina – 3 Eur/ asm.
 
Šventę švęsk muziejuje!

Kviečiame tuos, kuriems nusibodo įprasti gimtadieniai, tuos, kurie nori patirti kažką naujo ir neįprasto. Svečiai galės tapti lobio ieškotojais, stebuklo pagalba nukeliauti į senąjį Pasvalio kino teatrą ir mėgautis senąja animacija... Susidomėjote? Kviečiame visus – vaikučius ir suaugusius, šeimas ir giminaičius, darbuotojų kolektyvus, įvairių organizacijų narius!
Kaina – 3 Eur/ asm.
  
Spalvoto meduolio dirbtuvės
 
Edukacijos metu pakviesime tapti mažų stebuklų kūrėjais ir pradžiuginti savo artimuosius pačių susikurtomis mielomis dovanėlėmis! Pasitelkę įvairias marginimo priemones ir technikas, dekoruosime meduolius, vėliau galėsime jais pasigardžiuoti ir pasidalinti su draugais!
Kaina – 3 Eur/ asm.
 
Pasvalys‘ Retro
 
Edukacija sugrąžins Jus į tolimas mūsų miesto istorijos akimirkas, kai Pasvalys buvo garsus Šiaurės Lietuvos kurortas, apgaubs to laikmečio miestelėnų rūpesčiais ir džiaugsmais, įtrauks į darbų ir pasilinksminimų sūkurį, iš kurio taip nesinorės ištrūkti...
 
P. S. Skirta suaugusiems ir vyresnių klasių mokiniams. Dalyvių skaičius nuo 10 iki 20 asmenų.  Kaina – 14 Eur/ asm.

Už kadro
 
Muziejaus požemiuose netikėtai aptiktas iki tol nežinomas kambarys. Patekti į jį lengva, tačiau rasti kelią atgal ir išeiti – ne taip paprasta. Suburk savo komandą ir praverk kambario duris. Viskas arba nieko. Čia nepadės mama, nepaguos močiutė, nebus nei enciklopedijų, nei žinynų. Turėsi pasikliauti tik savo bei komandos turimomis žiniomis. Bus ir adrenalino...
P. S. Būtina išankstinė rezervacija (4 lankytojų grupė). Kaina – 20 Eur grupei
 
Pažink Pasvalį detektyvo akimis
  
Šiaurietiškas vaikščiojimas gryname ore Jums teikia malonumą?
Detektyvai ir galvosūkiai pažadina Jūsų smalsumą?
Manote, kad gerai pažįstate Pasvalį ir tikrai negalėtumėte jame pasiklysti?
Jeigu mums pritariate, tuomet laukiame Jūsų orientacinėse varžybose „Judėk, mąstyk ir pažink Pasvalį detektyvo akimis“!  Kaina – 3 Eur/ asm.
  
Gipsas
 
Ar Jums kada nors teko savo rankomis – būtent iš gipso susikurti suvenyrą, papuošalą ar šiaip jaukią smulkmeną? 
Atvykite į mūsų „mažytę meno laboratoriją“ ir sužinokite visą gipso atsiradimo istoriją!
Pažadame, leisime rankomis prisiliesti prie mūsų kraštovaizdį kuriančio gipso ir savo pasigamintą suvenyrą nuspalvinti pačiomis mėgstamiausiomis spalvomis! 
Kaina – 3 Eur/ asm.
 
 
Tas sijonų margumas ir blynų gardumas!
 
Edukacijos metu Jūsų lauks nemažai užsiėmimų: žiūrėsite filmuką apie kelių šimtmečių senumo Tautinio kostiumo istoriją, išmoksite užsirišti aukštaitišką nuometą, susipažinsite su visų Lietuvos regionų Tautinių kostiumų spalvomis ir raštais.
O vėliau Jūsų lauks saldžiausioji dalis – ragausite pačių skaniausių „čirvinių“ blynų, iškeptų pagal senovinį receptą!
Kaina – 4 Eur/ asm.
 
Edukacijos vyksta:
Pasvalio krašto muziejus
P. Avižonio g. 6, LT-39149 Pasvalys
Tel. (8 451) 34 096
El. paštas muziejus@pasvalys.lt
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama