NAUJIENOS

Pasvalio 518-asis gimtadienis

Kategorija:

Miestas:

Pasvalio miesto šventiniai renginiai, vykę rugsėjo 17-20 dienomis, prasidėjo Mariaus Katiliškio skaitymais Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje. Kitą dieną atidarant šventę dalyvavo Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Seimo narys Antanas Matulas, Pasvalio krašto Garbės piliečiai, miesto svečiai iš Gruzijos, Norvegijos, Vokietijos. Šventės atidarymo kulminacija – teatralizuotas tautinio kostiumo kolekcijos pristatymas. Lietuvos liaudies kultūros centro rekonstruotus XIX a. penkių Lietuvos regionų – Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto – kostiumus pristatė Pasvalio mišrus choras „Canticum novum“, kuris apjungė liaudies dainą ir drabužių demonstravimą.

Įvairiausių renginių lyg iš gausybės rago pasipylė savaitgalį. Mieste šurmuliavo šventinė mugė ir viduramžių amatų kiemelis. Ir suaugusieji, ir vaikai galėjo išbandyti Visuomenės sveikatos biuro demonstruojamus naujos kartos triračius „TRIKKE“. Šventės lankytojų susidomėjimo sulaukė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos organizuotas „Bukinistų skveras – knygų maininykas“. Pasvalio krašto muziejuje buvo surengtas iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis. Rajono meras susirinkusiems tarybos nariams, Pasvalio krašto Garbės piliečiams, įstaigų vadovams, bendruomenių atstovams, svečiams pristatė trumpą Pasvalio krašto istoriją, pasveikino su 518-uoju miesto gimtadieniu, įteikė Mero padėkas labiausiai nusipelniusiems rajono žmonėms. Vėliau visi posėdžio dalyviai buvo pakviesti kartu nueiti prie Pasvalio klebonijos sienos, kur buvo atidengtos Atminimo lentos 1919–1920 m. Nepriklausomybės kovų Pasvalio valsčiaus savanoriams ir Vyties Kryžiaus kavalieriams.

 

Miesto centre pasvaliečius ir svečius linksmino folkloro festivalio „Saula riduolėla“ dalyviai, pučiamųjų orkestras „Pajiešmenių Brass“, pašokti kvietė Dalios Norvydienės vadovaujamas kolektyvas „Kosmo“ ir Diliauskų skyriaus šokėjos. Buvo apdovanojami gražiausių sodybų šeimininkai ir Pasvalio rajono seniūnijų sporto žaidynių nugalėtojai.

 

Kaip ir kasmet, 518-ojo miesto gimtadienio proga vyko šventinės eitynės, kuriose prisistatė daugiau kaip 30 Pasvalio rajono įstaigų ir bendruomenių. Po šventinių eitynių – Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuota unikali etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“.

Sekmadienį, paskutinę šventės dieną, miestelėnai buvo kviečiami į šv. Mišias Pasvalio šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur savo giesmėmis džiugino ne tik Pasvalio mišrus choras „Canticum novum“, bet ir svečiai iš tolimosios Gruzijos.

Per miesto šventė veikė įvairios meno darbų, fotografijų parodos. Spektaklius vaikams rodė Kupiškio rajono ir Ukmergės kultūros centrų kolektyvai.

Eglė Tuskėnaitė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama