Paskutinis susitikimas su fotomenininke Vėtre Antanavičiūte
  NAUJIENOS

Paskutinis susitikimas su fotomenininke Vėtre Antanavičiūte

Kategorija:

Miestas:
Vasarą daug laiko leidžiame gamtoje, keliaudami įamžiname įspūdingus peizažus, žmones, objektus ir, aišku, viskuo dalinamės su savo artimaisiais. Tačiau ne visos nuotraukos gaunasi gražios. Atrodo, vaizdas nerealus, bet nepavyksta perteikti to grožio. Todėl Senųjų Trakų bibliotekoje vykdyto projekto „Blykstė 2020“ metu mokėmės fotografavimo meno subtilybių.

Ketvirto ir paskutinio susitikimo metu trumpai prisiminėme ir aptarėme pagrindines fotografavimo taisykles, kurias mokėmės visų užsiėmimų metu. Pirmiausia, fotografuojant peizažus reikia vadovautis dviejų trečdalių arba vienos trečiosios taisykle. Tai reiškia, kad darant nuotrauką nereikia vaizdo dalinti per pusę, o fotografuoti taip, kad, pvz., būtų vienas trečdalis dangaus, o du trečdaliai žemės. Antra, be galo svarbu parinkti tinkamas šviesas. Pasirodo, geriausi kadrai „pagaunami“ ryte, arba vakare. Fotografuojant kitu paros metu, svarbiausia, kad šviesos spinduliai kristų iš šono. Trečia, šiukštu nenurėžkite jokių galūnių. Jeigu daroma žmogaus ar gyvūno nuotrauka, svarbiausia vadovautis auksinio pjūvio taisykle: jeigu stambesnis planas – kuo aukščiau fotografuoti galvą ir kuo žemiau smakrą. Jei fotografuojami žmonės, tarkim, prie skulptūros, tai svarbu ne tik gražiai įkomponuoti žmones, bet ir skulptūrą. Ketvirta, svarbu surasti tinkamą vietą nuotraukai, be pašalinių daiktų. Tarkim, kur nėra šiukšlių, vamzdžių ir pan.

Prisiminę taisykles, turėjome galimybę įamžinti žmones. Papozuoti sutiko du Senųjų Trakų kaimo gyventojai – Jan Tomaševič ir Marija Žukovskaja. Tariame nuoširdų ačiū šiems žmonėms, kad išdrįso tapti fotosesijos modeliais. Fotomenininkė V. Antanavičiūtė atvežė savo fotoaparatų vaikams, kad kiekvienas galėtų įamžinti akimirkas. Vaikams labai patiko pasijausti tikrais fotografais, o kas gavosi – įvertins lektorė.

Per įvykusius keturis užsiėmimus įgijome itin daug naudingos informacijos, dalyviai pradėjo labiau domėtis fotografijos menu, be to, drąsiau jaučiasi fotografuodami, o ir nuotraukos gaunasi kur kas kokybiškesnės.
Ačiū visiems dalyvavusiems ir buvusiems kartu! Nuostabaus oro ir gražių kadrų!


 
Agnieška Uscilienė
Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė
 

Reklama