Paskutinį mėnesio sekmadienį – į muziejus
  NAUJIENOS

Paskutinį mėnesio sekmadienį – į muziejus

Kategorija:

Miestas:
2020 m. gegužės 31 d., sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas bus nemokamas. Dėl karantino pastaraisiais mėnesiais muziejai buvo uždaryti, tad pasiilgę muziejų, ieškantys naujų potyrių ar nespėję išvysti ten veikiančių parodų tai gali padaryti paskutinį gegužės sekmadienį. Akcija skiriama Tarptautinei vaikų gynimo dienai, tad mažieji muziejų lankytojai ypač laukiami.
 
Jau antrus metus iš eilės „Aušros“ muziejus, kaip ir daugelis kitų Lietuvos muziejų, paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia nemokamai apžiūrėti ekspozicijas ir parodas. Lankytojams bus atviri šie padaliniai: Chaimo Frenkelio vila ir parkas, Žaliūkių malūnininko sodyba, Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejai. Šalyje galiojant karantinui, lankantis muziejuose, privalu laikytis nustatytų asmens apsaugos reikalavimų.
 
Nors muziejai pirmadieniais nedirba, birželio 1 d., lankytojai kviečiami į muziejų lauko erdves. Chaimo Frenkelio vilos parke, specialiai Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, vasaros sezonui bus įjungtas fontanas, skambės foninė muzika, rožyno pavėsinėse bus padėtos kreidelės, kuriomis vaikai galės piešti įvairiaspalves rožes parko takeliuose. Norintys galės išlankstyti popierinį laivelį ir užrašę „Ačiū“ plukdyti jį parko fontane – tai simbolinė padėka medikams už pastangas saugant mūsų sveikatą. Lankytojų lauks ir restauruotų Venclauskių namų „Našlaičių sodas“, kuriame įrengta vaikų žaidimo aikštelė, šachmatų-šaškių staleliai. Žaliūkių malūnininko sodyboje mažieji lankytojai galės gyvai pamatyti naminius gyvūnus: avį, ožkas, ožį, vištas bei pasisupti įvairiose sūpynėse.
 
Švelnėjant karantino sąlygoms, muziejuose jau galima užsisakyti ekskursijas bei edukacijas mažoms grupelėms arba šeimos nariams. Laikantis rekomendacijų, ypatingai siūlome dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyksta atvirose erdvėse, pavyzdžiui „Piemenėlių vargai ir pramogos“, „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“. Daugiau informacijos apie šias edukacijas galima rasti Kultūros paso programoje ir „Aušros“ muziejaus puslapyje.
 
Sužydėjus rožėms, Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne bus organizuojamos ekskursijos, birželio 18 d. bus atidaryta Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Lūžis“.
 
Lankytojų patogumui buvo pratęstas „Aušros“ muziejaus padaliniuose eksponuojamų parodų veikimo laikas. Iki birželio 21 d. Fotografijos muziejuje veikia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirta fotografijų paroda „Laisvės tribūnoje“, Pauliaus Lileikio paroda „Fotoamnestija 1988–1999“ ir Timotiejaus Norvilos paroda „Inkilai  tarpukario modernizmo stiliumi“. Chaimo Frenkelio viloje iki rugsėjo 4 d. lankytojai gali susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui skirta paroda „Kovo 11–oji: laisvės istorijos liudijimai“.
 
Šiaulių „Aušros“ muziejaus
Ryšių su visuomene skyrius
 

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...


Reklama