NAUJIENOS

Pasitarime analizuoti socialiniai klausimai

Kategorija:

Miestas:
Kazlų Rūdos savivaldybės meras V. Kanevičius, reaguodamas į prieš kelias dienas, visą Lietuvą sukrėtusius tragiškus įvykius Kėdainių rajone, kai vyras nužudė du mažamečius vaikus, šiandien sukvietė visas savivaldybės socialinėje srityje dirbančias tarnybas į pasitarimą. Šiame susirinkime dalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos darbuotojai, Vaikų teisių apsaugos bei Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėjai, seniūnai, VšĮ „Kazlų Rūdos socialinės paramos centras“ darbuotojai, policijos pareigūnai, kiti asmenys.
„Paskutiniai įvykiai Kėdainių rajone, – susirinkimo pradžioje kalbėjo meras V. Kanevičius, – tiesiogiai paliečia ir mus, nes situacija Kėdainių rajone nėra išskirtinė. Panašios socialinės bėdos, problemos yra visoje Lietuvoje, taip pat ir Kazlų Rūdos savivaldybėje“. Todėl, mero V. Kanevičiaus nuomone, būtina neatidėliojant aptarti ir mūsų savivaldybėje panašiai gyvenančių šeimų situaciją. „Mūsų visų pareiga – rūpintis žmonėmis ir padėti jiems spręsti problemas, užkirsti kelią, kad gink, Dieve, panašios nelaimės nepasikartotų ir kitur. Todėl prašau visų šiame susirinkime dalyvaujančių tarnybų atstovų informuoti apie padėtį Kazlų Rūdos savivaldybėje,“ - į pasitarimo dalyvius kreipėsi Kazlų Rūdos savivaldybės meras V. Kanevičius.
Mero nuomonei pritarė ir Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius V. Kazlas. Anot jo, dažniausiai žmogus mokosi iš savo arba iš kitų žmonių padarytų klaidų, todėl, Administracijos direktoriaus nuomone, reikia ne tik žinoti, kaip gyvena į socialinės rizikos sąrašus įtrauktos šeimos, bet ir viską padaryti, kad tokio pobūdžio nelaimės, kokia įvyko Kėdainių rajone, būtų išvengta.
Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja L. Urbštienė pasitarimo dalyvius informavo, kiek Kazlų Rūdos savivaldybėje gyvenančių šeimų yra įtrauktos į socialinės rizikos sąrašus bei nurodė, kiek šiose šeimose auga nepilnamečių vaikų. Anot skyriaus vedėjos, prevencinis darbas bei tėvų švietimas yra du pagrindiniai dalykai, užkertantys kelią tam, kad panaši nelaimė nepasikartotų ir pas mus.
Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja J. Simonavičienė, kalbėdama apie socialines problemas mūsų savivaldybėje, atkreipė dėmesį į socialinio darbo reikšmę. Pasak skyriaus vedėjos, socialinio darbo efektyvumas ženkliai padidėja, kai visi suinteresuoti asmenys – Savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenės atstovai, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai dalykiškai bendradarbiauja. Šiai minčiai pritarė ir pasitarime dalyvavę Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijų seniūnai.
Pasitarimo metu Kazlų Rūdos policijos komisariato viršininkas M. Jakštas susirinkusiuosius supažindino su statistine informacija apie nusikalstamas veikas mūsų savivaldybėje. Anot policijos komisariato viršininko M. Jakšto, didžioji dalis nusikaltimų įvykdomi, asmeniui, darančiam nusikaltimą, būnant neblaiviam. Be to, besaikis ir ilgalaikis alkoholinių gėrimų vartojimas ženkliai prisideda ir prie šeimos mikroklimato blogėjimo. Ir nuo to visų pirma nukenčia tokioje aplinkoje augantys bei gyvenantys mažamečiai vaikai.
Apibendrinant vykusią diskusiją, kurios iniciatorius buvo Kazlų Rūdos savivaldybės meras V. Kanevičius, galima pasakyti, kad socialiniai klausimai mūsų savivaldybėje sprendžiami sklandžiai. Visos tarnybos, veikiančios socialinėje srityje, dirba vieningai. Socialiniai darbuotojai dirba atsakingai, seniūnai gerai žino situaciją ir problemas savo seniūnijose, policijos pareigūnai taip pat aktyviai dalyvauja socialinių problemų sprendime.
 
Milda Paškauskienė
Mero patarėja
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama