NAUJIENOS

Pasiruoškite rugsėjo pirmajai dar vasarą, sukurdami vaikui patogią mokymosi erdvę

Kategorija:

Miestas:
Prasidėjusi vasara leidžia atsipūsti ne tik vaikams, bet ir tėvams. Jokių rūpesčių dėl namų darbų ar kitų pareigų, tik grynas oras, geras laikas ir daugybė įspūdžių. Kaip bebūtų, nors taip leisti vasarą ir yra be galo smagu, rekomenduojama naujiesiems mokslo metams pasiruošti iš anksto. Tokiu būdu nejausite tiek streso ir turėsite pakankamai laiko pasidaryti viską, ką buvote suplanavę. Pavyzdžiui, vienas iš svarbių darbų – vaikui sukurti patogią mokymosi aplinką. Ne paslaptis, jog mokymui vykstant nuotoliniu būdu, dažnai vaikui yra sunkiau susikaupti, todėl labai svarbu, jog jį supanti aplinka pagelbėtų jam ir būtų gerai pritaikyta mokslams. Šiame straipsnyje ir pateiksime keletą patarimų, kaip įrengti tokią mokymosi erdvę vaikui?

Pasirūpinkite patogiu darbo stalu ir kėde

Kaip jau supratote, gerai mokytis galima tik tuomet, kai yra tinkama aplinka. Greičiausiai nenustebsite, jog stalas ir kėdė yra svarbiausi elementai, kuriais reiktų pasirūpinti, įrenginėjant mokymosi kambarį vaikui. Rinkdamiesi stalą, atkreipkite dėmesį į jo aukštį – vaiko alkūnės turėtų patogiai užsidėti ant stalo, o kojos - liesti žemę. Tik taip vaikas galės sėdėti patogioje padėtyje ir nejaus jokio diskomforto. Itin patogu tai, jog dabar galima rasti stalų, kurių aukštis reguliuojasi. Vaikui augant, stalo aukštį galėsite tiesiog pakelti, tad nereikės jo taip dažnai keisti nauju. Be darbo stalo, taip pat reikėtų pasižvalgyti ir patogios kėdės. Žinoma, jos aukštis turėtų atitikti stalą, tad jei norite ilgaamžiškesnės investicijos, irgi rinkitės tokį modelį, kurio aukštis reguliuotųsi. Jei susidomėjote, viskas iš www.varle.lt, kur rasite ne tik didelį darbo stalų ir kėdžių pasirinkimą, bet ir patį geriausią kainos ir kokybės santykį.

Optimizuokite apšvietimą

Geras apšvietimas mokymosi erdvėje reikalingas ne tik geram regėjimui palaikyti, bet ir dėl to, jog jis padeda susikaupti. Esant per silpnam apšvietimui, gali atsirasti tam tikrų problemų, susijusių su regėjimu, tad tėvai turėtų apsaugoti vaiką nuo to ir parūpinti jam stalinį šviestuvą, leidžiantį lengvai pakreipti šviesą reikiama linkme. Kaip bebūtų, be dirbtinio apšvietimo reikšminga ir dienos šviesa. Yra įrodyta, jog būtent ji padeda geriausiai susikaupti bei skatina dėmesį sutelkti atitinkamai užduočiai. Dėl šios priežasties vaiko darbo stalą statykite kuo arčiau lango.

Pakabinkite kambaryje lentynas

Dar vienas aspektas, į kurį būtina atkreipti dėmesį, kuriant vaiko mokymosi erdvę, yra tai, jog būtų pakankamai vietos įvairiems daiktams laikyti. Tai gali būti knygos, sąsiuviniai, piešimo reikmenys ir kitos mokymuisi reikalingos priemonės. Iš tiesų daugelis tėvelių galvoja, jog tokie biuro baldai kaip spintelės, komodos ar spintos bus tinkamiausias pasirinkimas, tačiau iš tiesų daugeliu atveju patogiau yra lentynos. Galbūt kyla klausimas, kodėl? Atsakymas labai paprastas – laikant daiktus lentynose, vaikas gali greitai pastebėti, kurioje vietoje yra jam reikalinga priemonė ar knyga. Žinoma, renkantis jas galbūt ir bus daugiau netvarkos, tačiau net ir reguliarus jų tvarkymasis gali būti smagi veikla, kurią veiksite kartu su vaikui. Viskas priklauso tik nuo jūsų požiūrio!

Pasirinkite tylią erdvę

Be jokios abejonės, vaikas sutelkti dėmesį į du dalykus vienu metu tiesiog negali. Dėl šios priežasties reikėtų pasirūpinti, jog pasirinkta mokymosi erdvė būtų tokioje namų vietoje, kur vyrautų tyla ir ramybė. Kadangi praėjusiais mokslo metais dėl pandemijos mokymasis buvo mišrus arba nuotolinis, turėtumėte iš karto pasiruošti, jei tokie metodai bus taikomi ir kitais metais. Venkite mokymosi erdvę kurti šalia svetainės, kur dažnai būna įjungtas televizorius, arba šalia virtuvės, kur nenutyla įvairūs gaminimo proceso garsai. Vaikui turėtumėte sudaryti tokias sąlygas, kad jis negalvotų nieko kito, tik apie mokymąsi.

Nupirkite laikrodį

Galbūt nustebsite, tačiau laikrodis ant darbo stalo vaikui atneš daug naudos. Tam tikrus mokymosi tikslus galima pasiekti tik žinant tikslų laiką. Gi ne paslaptis, jog mokykloje yra tikrai nemažai užduočių, kurias reikia atlikti per nustatytą laiką. Tad, turėdamas ant stalo laikrodį, vaikas geriau orientuosis, galės laiku atlikti namų darbus ir nuotoliniu būdu rašomus kontrolinius ar kitas užduotis. Šį prietaisą galite net išsirinkti kartu – paklauskite savo vaiko nuomonės, kuris laikrodis jam labiau patiktų – skaitmeninis, mechaninis, o gal net papuoštas mėgstamais filmuko herojais? Pats išsirinkęs norimą laikrodį, vaikas jausis dar labiau motyvuotas.
Taigi, tikimės, jog visi šie patarimai padės sukurti tokią mokymosi erdvę atžalai, kuri atneštų tik pačius geriausius rezultatus

Aistė Bielinė

Reklama