NAUJIENOS

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Kategorija:

Miestas:
Pamažu švelnėjantys karantino reikalavimai ir pavasarinis gamtos grožis taip ir traukia pasimėgauti žiedais, švelnia besiskleidžiančių medžių žaluma, paukščių balsais. Pabudimas visur: tiek gamtoje, tiek kiekvieno mūsų širdyje. O kas per tą pabudimą nenori po žiemos ir karantino vienu kitu kilogramu palengvėti ir vasarą pasitikti lieknesnis ir grakštesnis.
Visus tuo norus tenkina naujausias Klaipėdos rajono maršrutas – sveikatingumo takai. „Sveikatos takų sistemą sudaro trys žiediniai takai: Raudonasis – ,,Karklė“, Geltonasis –,,Olandų kepurė“ ir Mėlynasis –,,Kalotė“. Bendras sveikatos takų ilgis yra 12 kilometrų, – sveikatos takus pristato Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. – Prie mašinų stovėjimo aikštelių įrengti informaciniai stendai, kuriuose parodyti visi trys maršrutai ir vieta, kurioje yra juo keliaujantis turistas. Galima rinktis vieną žiedą, kurio ilgis 3,5 kilometrai, bet smagiausia bus pereiti visą maršrutą. Neskubant, įsiklausant į paukščių giesmes, pasimėgaujant gamtos artumu, šį atstumą galima nueiti per keturias valandas. Pasiklysti  neįmanoma, nes prie kiekvienos sankryžėlės įrengtos rodyklės, nukreipiančios, kuriuo taku reikia eiti. Taip pat rasite lenteles su informacija apie nueitą atstumą. Maršrutas įdomus ir tuo, kad jame parašyta, ne tik, kiek kilometrų nuėjai, bet ir kiek kalorijų sudeginai juo eidamas. Galbūt praėjus porą kilometrų sudegintų kalorijų kiekis tolygus mėsainiai,  o praėjęs visus 12 kilometrų sužinai, kad tavo sudegintų kalorijų kiekis prilygsta visam šokoladiniam tortui.“

Pradėti vaikščioti sveikatos takais galima bet kurioje keliaujančiam patogioje vietoje. Visi trys sveikatos takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Takai paženklinti atitinkamomis spalvomis.
Beje, einant šiais takai vasarą arba rudenį, galima pasidžiaugti ir gamtos dovanomis – miško uogomis ir grybais. ,,Šį maršrutą atidarėme praėjusį rudenį. Nors jau buvo ne pats grybingiausias metas, bet visi dalyviai grybų prisirinko", – įspūdžiais apie keleriopa sveikatos takų naudą pasidalija Daiva Buivydienę.

Karolina Baltmiškė

Gižų kaimo bendruomenė

Gižų kaimo bendruomenė

Gižų kaimo bendruomenės edukacinė programa skirta supažindinti lankytojus su daugiau nei 400 metų skaičiuojančio Gižų kaimo istorija ir liepos medžio teikiama nauda. Programa sudaryta iš 2 dalių. Pirmoji dalis – ekskursija po...

Reklama