NAUJIENOS

Pasaulis pasikeitė. Kaip keisimės patys?

Kategorija:

Miestas:
Pasaulis pasikeitė – gyvybės draudimo reikia labiau – taip viena draudimo kompanija milžino dydžio plakatais kviečia gyventojus apdrausti savo gyvybę, kuriai, šiuo metu siaučiant pandemijai, iškilo didesnis pavojus. Logiška.
Žmonės tai supranta ir, norėdami nenuskriausti savo palikuonių, skuba apdrausti savo brangiausią turtą – gyvybę. Aš pats, nors ir neapsidraudęs, pritariu jiems. Tačiau pritardamas turiu, kaip pozityvistas, savo ne mažiau svarbų pasiūlymą: gal geriau pasirūpinkime, kad nesusirgtume, neužsikrėstume, kad gyventume kuo ilgiau, kad apsisaugotume ne tik nuo klastingų virusų, bet ir nuo gyvybinės energijos praradimo, nuo liūdesio ir abejingumo sau ir viskam, kas vyksta visame gyvenimo horizonte.

Medikai vienareikšmiai perspėja, kad siaučiant virusų atakoms nėra nieko svarbiau, kaip nuolat laikytis asmens higienos, jausti, kada reikėtų užsidėti kaukę, kaip bendrauti su kitais žmonėmis, kaip laikytis saugios elgsenos taisyklių. Reikalavimų, rekomendacijų daug, vargas viską prisiminti, sunku nuolatos būti budriam, viską įvykdyti. O juk atsipalaidavimas, užmaršumas – tai atviras kelias virusams, pavojus sveikatai, net gyvybei.

Pasaulis pasikeitė: vieni skuba draustis, kiti – sužinoję, kad egoterapija (ego – aš, terapija – rūpestis, slaugymas, gydymas) – tai meilė gyvenimui, meilė sau, kaip Dangaus dovanotos gyvybės saugotojui ir tęsėjui, jau supranta, kad egoterapija pati savaime parodo kelius ir būdus, kaip elgtis, kad išliktum, kad apsisaugotum, nes turi gyvenimo tikslą. Svarbiausia, kad rūpestis savimi taptų nebe prievole, o prasmingu malonumu, kai viską darai su džiaugsmu, su meile, todėl išlieki sveikas, darbingas ir kūrybingas, galintis padėti kitiems.

Būti egoterapišku – įsimylėjusiu gyvenimą ir save, kad galėtum mylėti viską, kas telpa žodyje gyvenimas – yra svarbu visada, bet pasikeitus, kaip dabar, pasauliui, tampa būtinybe, širdies dovana.
Apie egoterapiją, vaistažodžių terapiją aš vedu seminarus jau seniai, bet dabar jie įgauna ypatingą aktualumą ir svarbą. Kurį laiką dėl karantino jie buvo nutrūkę, vyko tik individualūs nuotoliniai seminarai, bet pagaliau birželio 30 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko pirmas po ilgos karantininės pertraukos jau akivaizdinis seminaras.

Jaukioje bibliotekos salėje kalbėjomės apie žmogaus vidinių paskatų generavimą, apie egoterapinius principus ir metodus, kurie galėtų kompensuoti gelbstinčios nuo virusų vakcinos nebuvimą. Jau pats emocionalus, nuoširdus pokalbis yra tarsi impulsas apmąstymams apie pasikeitusio pasaulio pokyčius, apie kiekvieno mūsų ieškojimus ir atradimus, kurie tampa ir būtinybe, ir nauju gyvenimo būdu. Trumpai kalbant, pasikeitus pasauliui reikia apdrausti ir gyvybę, bet dar svarbiau apsidrausti nuo abejingumo, konvertuoti jį į egoterapinį ryžtą, į gyvenimo meilę ir azartą.

Džiaugiuosi gaudamas kvietimų jau ir iš kitų bibliotekų, džiaugiuosi būtent dėl to, kad šios egoterapinės diskusijos padeda žmonėms susikaupti, atskleisti savo vitališkumą ir gyvenimo vertybinius prioritetus. Kvietimų laukiu visą vasarą, nes bibliotekos, kaip ir aš, kaip ir pasikeitusio pasaulio gyvenimo problemos neatostogauja.
Pasaulis pasikeitė – atraskim, kuo turime ir galime keistis patys, kad kiekvieną rytą ištartume: „Pasaulis nuostabus!“
 
Plačiau besidominantiems egoterapija ir ne tik www.tryszvaigzdutes.lt, tel. 8 687 75147, el. p. JeronimasL@gmail.com
 
Linkėdamas  vitališkos energijos, meilės sau ir gyvenimui –
Jeronimas Laucius,
rašytojas pozityvistas, lektorius, leidyklos „Trys žvaigždutės“ (www.tryszvaigzdutes.lt) vadovas
 
 

Reklama