Pasaulio krepšinio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų
  NAUJIENOS

Pasaulio krepšinio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų

Kategorija:

Miestas:

Lietuvių rinktinės rungtynes šiame Pasaulio krepšinio čempionate jau stebėjo 1,3 milijono šalies gyventojų, rodo „Kantar“ duomenys. Vakar sužaidus paskutinį šalies mačą, tyrėjų duomenimis prie TV ekranų iš viso čempionato metu buvo sutraukta beveik 50 proc. gyventojų. 

Kol kas, išankstiniais duomenimis, aukščiausius auditorijos rodiklius pasiekė pirmosios rungtynės, kuriose šalies rinktinė žaidė su Senegalu, ir Lietuvos rinktinės rungtynės su Prancūzija – šių rungtynių transliacijų  reitingai buvo 10.5 procento. 

Beveik pusė žiūrovų stebėjo rinktinės kovas

Aukštus reitingus pasiekė ir Lietuvos dvikovos su Kanada bei Australija – šių laidų konsoliduotas reitingas buvo atitinkamai 8,8 ir 8,3 procento, o paskutinis sužaistas mačas tarp Lietuvos ir Dominikos Respublikos – 4,3 procento. 

„Nors trys iš penkių žaistų Lietuvos rungtynių vyko darbo dienos metu – beveik visos jos sutraukė ne mažiau kaip po 400 tūkst. žiūrovų, o jų reitingai lenkia TV3 kanalo mėnesio TOP5 laidų reitingus. Beveik pusė visų televizijos žiūrovų čempionato metu stebėjo rinktinės kovas“, – sakė „Kantar“ media tyrimų ir įžvalgų vadovė Lina Petraitienė. 

Dėl transliacijų žiūrovai vėlino ir ilgino pietus

Didesnį lankytojų srautą transliacijų metu fiksuoja ir kavinės bei restoranai. Vienos didžiausio picerijų tinklą Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Čili  Holdings“ vadovas Jonas Karosas pastebi, kad transliacijų metu lankytojų srautas, nepaisant ne itin patogaus rungtynių laiko, išaugo.

„Fiksuojame apie 15 procentų augimą tomis dienomis, kai žaidė Lietuvos rinktinė. Visuose restoranuose turime TV ekranus, tad nemažai klientų tiesiog išėjo iš ofiso vėlesnių pietų ir ilgiau pasibuvo stebėdami transliacijas. Taip pat padaugėjo jaunimo ir studentų lankytojų“, – sakė „Čili  Holdings“ vadovas. Pasak jo, lankytojų kiekis būtų dar didesnis, jeigu rungtynės vyktų ne darbo metu. 

L. Petraitienė pastebi, kad rungtynės, kuriose žaidžia Lietuva, žiūrimos keliskart labiau negu mačai, kuriuose rinktinė nedalyvauja. „Šalies rinktinei iškritus iš tolimesnio varžybų etapo, tai, žinoma, koreguos būsimų transliacijų reitingus“, – sakė ji. 

Nors Lietuva ir netęs varžybų tolimesniame etape, ekspertė prognozavo, kad krepšinio čempionato laidos pateks į TV3 ir TV6 geriausiai žiūrėtų rugsėjo laidų topus. 

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas šiemet vyksta Kinijoje, rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Pekine, Kinijoje. Lietuvoje varžybas transliuoja TV3 ir TV6 kanalai bei TV3 Play internete.


MK inf.


Reklama