NAUJIENOS

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 20-ąją Ukmergėje rinkosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) jaunesnioji karta, čia vyko 14-asis jos sąskrydis – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė.
Svetingai ukmergiškių priimti daugiau nei šio renginio 300 dalyvių dalyvavo šv. Mišiose Ukmergės šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiose, vėliau iškilmingoje eisenoje žygiavo į miesto stadioną. Kol vieni žygiavo, LPKTS, monsinjoro Alfonso Svarinsko draugijos atstovai bei Ukmergės kultūros centro (KC) politinių kalinių ir tremtinių mišraus choro „Tremtinys“ dainininkai buvo nuvykę į Dukstynos kapinespagerbti partizanų ir tremtinių atminimą.
Sąskrydis miesto stadione prasidėjo iškilmingu LPKTS ir Ukmergės miesto vėliavų pakėlimu, Lietuvos kariuomenės kariai iššovė salves „Už Tėvynę Lietuvą“, „Už tremtinius, politinius kalinius ir Laisvės kovotojus“ bei „Už Ukmergės krašto partizanus“.
Visus į renginį susirinkusius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, LPKTS pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas, Seimo narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė, Lietuvos šaulių sąjungos, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-iosios šaulių kuopos vado pareigas laikinai einantis Linas Kavaliauskas.
Vėliau buvo skaitomi pranešimai. Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojas Raimundas Ramanauskas pagarsino pirmąjį istoriko pranešimą apie didžiąją Lietuvos tragediją – trėmimus, o Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas, šaulys Andrius Bautronis – apie partizaninį karą. O „Misija Sibiras“ dalyviai surengė savo projekto pristatymą, buvo parodytas dokumentinis filmas „Misija Sibiras’16. 2 savaitės, trukusios 1 poliarinę dieną“.
Šventės dalyviai turėjo progą išvysti Ukmergės krašto atlikėjų: Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo „Riešutėliai“ jaunučių grupės (vad. R. Radzevičienė), Ukmergės KC politinių kalinių ir tremtinių mišraus choro „Tremtinys“ (vad. J. Juodienė), Ukmergės KC liaudiškų šokių kolektyvo „Vilkmergė“ (vad. R. Zabielienė) ir Ukmergės KC Siesikų filialo liaudiškos muzikos kapelos „Vieversa“ (vad. K. Motiejūnas) meninę programą.
Sąskrydžio dalyviai dalyvavo komandinėse  ir individualiose sportinėse rungtyse (linksmoji estafetė, krepšinis, futbolas, lauko tinklinis, virvės traukimas), galvojančių apie kario kelią laukė pažintis su karine ekipuote, ginklais ir kariška estafete, savo turimą karinę techniką pristatė klubas „Miško broliai“, taip pat  visi galėjo paskanauti karštos kareiviškos košės. 
 
Daiva Zimblienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama