NAUJIENOS

Paroda Vokietijoje – Lietuvai atstovauja Anykščiai

Kategorija:

Šių metų balandžio 18 dieną (šeštadienį) Vokietijoje, Hafelio regione,  Brandenburgo miesto Packhofo teritorijoje, įvyko parkininkystės ir sodininkystės parodos „BUGA 2015 Hafelio regionas“ atidarymas. Šioje parodoje dalyvauja ir Lietuvos atstovai – Anykščių rajono savivaldybė.

Sumanymas dalyvauti parodoje pradėtas įgyvendinti prieš metus. 2014 m. kovo 6 dieną Lietuvos ambasadoje Berlyne buvo pristatyti kurortiniai Anykščiai bei pasirašyta sutartis tarp Anykščių rajono savivaldybės ir Savivaldybių sąjungos „Bundesgartenschau 2015 Havelio regionas". Sutartimi buvo įteisintas susitarimas įrengti teminį sodą Brandenburgo prie Havelio mieste ir pristatyti mūsų krašto žaliųjų erdvių kūrimo meną bei kultūrą.

Anykščių teminis sodas buvo įrengtas bendradarbiaujant su ilgamečiu partneriu Saksonijos Anhalto Sodų akademija (gARTenakademie Sachsen-Anhalt). 80 m2 ploto teminio sodo projektą sukūrė Anykščių krašto menininkė-floristė Eugenija Sudeikienė. Sodas apjungia mūsų krašto tautinių raštų, želdinimo bei floristinių kilimų pynimo tradicijas.

Projekto įgyvendinimu ir priežiūra rūpinasi parodos organizatoriai. Tikimasi, kad toks sodas atliks specializuotą ne tik Anykščių, bet ir visos Lietuvos reprezentavimo funkciją – tai lyg turizmo parodos stendas, kuris stovi ne kelias dienas, o 8 mėnesius. Prognozuojama, jog parodą aplankys per pusantro milijono lankytojų.

Anykščių r. savivaldybės informacija


Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama