Panevėžyje įsikūrė piliečių informavimo centras
  NAUJIENOS

Panevėžyje įsikūrė piliečių informavimo centras

Kategorija:

Miestas:
Sveikatingumo centre „Vidmavita“ (Pušyno g. 19A) įkurtas Panevėžio piliečių informavimo centras (PIC).  Jo veiklos koordinatorius – Laimutis Vasilevičius.
Lietuviams trūksta informacijos apie jų teises ir pareigas, todėl Lietuvos nacionalinė vartotojų konfederacija (NVK) su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė projektą – pagal Anglijos, Airijos ir kitų ES šalių pavyzdį kurti piliečių informavimo centrus. Vienas jų NVK Panevėžio skyriaus bei savanorių iniciatyva atsirado ir Panevėžyje.
Ilgalaikis projekto tikslas – sukurti ir pradėti įgyvendinti centrinės ir vietos valdžios bendradarbiavimo ir paslaugų perdavimo NVK mechanizmą, kurį pritaikius išaugtų valdžios priimamų sprendimų kokybė, būtų išplėtota vartotojų teisių apsaugos sistemos veikla, šviečiant vartotojus ir verslininkus, sustiprėtų NVK vaidmuo.
Panevėžio PIC gyventojams teikiama nemokama informacija apie socialines paslaugas, konsultuojama. Palaikomi ryšiai su iniciatyviais ir aktyviais piliečiais, atliekama teisinio reguliavimo stebėsena miesto ir rajono savivaldybėse.
„Gyventojus konsultuojame kiekvieną popietę. Greitai tapome informavimo ir išklausymo centru. Sulaukėme daug pagyvenusių žmonių, norinčių pasiguosti, pasipasakoti. Ateina  nusivylusiųjų, neradusių teisybės. Užfiksavome nemažai piliečiams kylančių problemų. Verslininkai kartais nepagrįstai sukelia kainas, dėl to nuskurdinami vartotojai. Todėl bus viešai skelbiami nesąžiningą komercinę veiklą vykdantys verslo subjektai. Sukauptą medžiagą perduodame analizuoti NVK“, - teigia PIC koordinatorius L. Vasilevičius.
Vėliau planuojama aktyvinti PIC veiklą, organizuoti diskusijų klubą, pokalbius su psichologu apie specifines vyresnių žmonių problemas ir jų sprendimo būdus.
                                      
Komunikacijos skyrius
 

Reklama