NAUJIENOS

Panevėžio dailės galerijoje – tarptautinė konferencija „Keramikos tradicija ir šiandiena“

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 10 d. ir rytoj Panevėžio miesto dailės galerijoje vyksta tarptautinė konferencija „Keramikos tradicija ir šiandiena“. Tai renginys, pratęsiantis XXIII Panevėžio tarptautinį keramikos simpoziumą.

„Panevėžys jau ne vieną dešimtmetį garsėja kaip keramikos ir keramikų miestas. Turime unikalią kolekciją, įdomius kūrėjus ir jų darbų gerbėjus sutraukiančius tarptautinius keramikos simpoziumus. Džiaugiuosi, kad turime ir tokias konferencijas, kuriose ne tik galime išgirsti įdomius mokslinius pranešimus, bet ir sudalyvauti edukacinėse programose. Dėkoju organizatoriams, dėkoju pranešėjams ir visiems prisidedantiems, kad šis renginys įvyktų“, - sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiandien Dailės galerijoje vyksta konferencijos mokslinė dalis, kurioje pranešimus keramikos meno temomis skaitys Lietuvos ir Latvijos lektoriai. Menotyrininkė Aurelija Seilienė apžvelgs Lietuvos keramikos raidą nuo liaudies tradicijos iki šiuolaikinio meno kūrinio, doc. dr. Inese Sirica (Latvija) skaitys pranešimą „Latvijos tradicinė keramika šiandien: viešos meistriškumo pamokos, parodos, amatininkai ir teatras“. Doc. Līga Skarina (Latvija) kalbės apie nacionalinės tradicinės keramikos įtaką Latvijos dailės akademijos keramikos katedros kūrybinei plėtrai. Doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė pristatys pastarojo dešimtmečio Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros studentų darbus, analizuos, kaip juose atsispindi naujausios tendencijos ir senųjų tradicijų įtaka.19 val. Dailės galerijos kiemelyje lankytojai bus pakviesti klausytis Jono Sikorskio (saksofonas) ir Džiugo Juzėno (elektrinė gitara) atliekamos muzikos. Čia pat rutuliosis ir svarbus meninis veiksmas – keramikai Vilija ir Osvaldas Balčiūnai degs keraminę ugnies skulptūrą „Stichijos“. Visą dieną vykusio kūrybinio proceso finalas – ugnies skulptūros atidengimas, numatytas 20.30 val.

Gegužės 11-ąją, antrą konferencijos dieną suaugusieji ir vaikai bus pakviesti prisiliesti prie molio savo rankomis bei išbandyti tradicinius keramikos lipdymo būdus su galerijos edukacijos specialistais Egle Čibinskiene, Eugenijumi Čibinsku ir Artūru Stančiku.

Vaikams ir jaunimui skirtose kūrybinėse animacijos dirbtuvėse dailininkas, animacinių filmų režisierius Antanas Skučas eksperimentuos jungdamas molį su išmaniosiomis technologijomis. Taip pat bus surengta išvyka į Upytės tradicinių amatų centrą, kur vyks raugo, raku ir juodosios keramikos degimo technikų demonstravimas.
Ši tarptautinė konferencija – vienas iš pagrindinių projekto „Tarpvalstybinė lojalumo programa kultūrai ir turizmui skatinti“ renginių. Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
 
 
Komunikacijos skyrius
 

Reklama