NAUJIENOS

Paminėta Europos žydų kultūros diena

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 4-5 dienomis Šilalės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, antrus metus organizavo Europos žydų kultūros dienoms skirtus renginius „Dingęs štetlas. Atmintis gyva“.
Dvi dienas trukusio renginio metu Šilalės švietimo įstaigų mokiniai, miesto gyventojai ir Šilalės rajono savivaldybės vadovai buvo supažindinti su senąja Šilale ir čia gyvenusių žydų istorija. Taip pat vyko literatūriniai skaitymai „Sunkūs žingsniai“, kurių metu buvo pristatytos žydų rašytojų kūrinių ištraukos.
 Žvelgdami į publikuojamas nuotraukas, tiek vadovai, tiek vyresni miestelėnai atpažino ne vieną anksčiau mieste stovėjusį pastatą. Mokiniai, pasakodami štetlo istoriją, pažymėjo, kad Šilalėje kaip ir daugumoje Lietuvos miestų ir miestelių, litvakų bendruomenė kūrė įdomų, visavertį ir unikalų gyvenimą. Maždaug prieš šimtą metų tuometinėje Šilalėje veikė siuvykla, knygynas, buvo įsikūrusios batų, manufaktūros, odos ir kepurininko parduotuvės. Smalsuoliams papasakota, kad anksčiau vietoj savivaldybės pastato čia veikė Benskės viešbutis, degtinės krautuvėlė bei tvartas arkliams laikyti. Šeimininkas vežiodavo keleivius į kitus miestelius, kartu su žmona aptarnaudavo parduotuvės klientus, priminta, kad šalia savivaldybės esančiame prekybos centre buvo žydų sinagoga, kurioje iki 1941 m. veikė žydų pradinė mokykla.
Kadangi oras nelepino, šalia Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų pastato, kur kadaise veikė žydų restoranas, miestelėnai buvo kviečiami sušilti – išgerti nemokamą puodelį arbatos.
         
 
Rūta Janavičiūtė
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai
Rūtos Janavičiūtės ir Jurgitos Viršilienės nuotraukos
 
 

Reklama