NAUJIENOS

Paminėjo Nepriklausomybės kovų Zarasų krašte šimtmetį

Kategorija:

Miestas:

Rajono Savivaldybė kartu su Lietuvos kariuomene, Zarasų krašto muziejumi, Zarasų kultūros centru ir Lietuvos kariuomene surengė gražią šventę zarasiškiams, jų svečiams. Ežerų krašte buvo paminėtas Lietuvos kariuomenės surengtos didelio masto savarankiškos karinės operacijos Nepriklausomybės kovų metais šimtmetis.
Šios šventės išvakarėse Zarasų krašto muziejus surengė besidominantiems Nepriklausomybės kovų ir Zarasų krašto istorija ekskursiją su Nepriklausomybės kovomis susijusiomis vietomis. 
Šiandien šventė prasidėjo skulptūros „Laivės aukuras", skirtos Nepriklausomybės kovų Zarasų krašte šimtmečiui. Po jo atidengimo „Laisvės aukurą“ pašventino Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas dekanas Vydas Juškėnas. Po iškilmių rajono vadovai, rajono Savivaldybės tarybos nariai nuvyko prie žuvusių už laisvę savanorių kapų ir padėjo ten gėlių krepšelį ir uždegė žvakutes. 
Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę ir Zarasų miestą. 
Po Mišių prasidėjo Sėlių aikštėje šventė. 
Į Sėlių aikštę įžygiavo Lietuvos kariuomenės kariai, čia ir vyko Laisvės kovotojų pagerbimo šventė. 
Šventės dalyvius sveikino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono vadas Egidijus Čiūtas. Jis pabrėžė šios karinės operacijos svarbą. Šia operacija buvo įrodyta, kad Lietuva yra Nepriklausoma ir dėl jos teritorinio vientisumo bus kaunamasi be jokių kompromisų. Kas buvo deklaruota žodžiu, buvo paremta veiksmu. 
Šventėje ginkluotę ir techniką bei įrangą demonstravo Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo, Ryšių ir informacinių sistemų, Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos ir Karaliaus Mindaugo Husarų batalionų bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei Valstybinės sienos apsaugos tarnybų pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos ir Karo istorijos klubo „Grenadieriai" nariai. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai kvietė susipažinti su tarnyba ir jos būdais Lietuvos kariuomenėje.
Zarasiškius ir jų svečius, visus šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Gražus šventės akcentas - Sėlių aikštėje iškilmingai prisiekė Lietuvos šaulių sąjungos. Tarp prisiekusiųjų ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Naujuosius šaulius palaimino arkivyskupas Gintaras Grušas, Garbės sargybos kuopos kariai atliko defilė programą, šventėje aidėjo Artilerijos šūviai su dedikuotomis salvėmis bei koncertavo Lietuvos kariuomenės orkestras.
Daug žiūrovų sukvietė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos kinologų pasirodymas. Plojimų ir žiūrovų sulaukė ir šventinis koncertas „Laisvės spalvos", vėliau Zarasų rajono savivaldybės salėje surengtoje konferencijoje „Nepriklausomybės kovos Zarasų krašte: bolševikų išstūmimo iš Lietuvos teritorijos šimtmečio minėjimas" dalyvaujantys istorikai apžvelgė to meto visuomenės nuotaikos Lietuvoje, kalbėjo apie Zarasų regiono kovas, jose dalyvavusius karius ir įvykdytą Zarasų išlaisvinimo operaciją bei kovų su bolševikais nušvietimą spaudoje. Konferencijoje paskaitas skaitė žurnalistas Vilius Kavaliauskas, Daugpilio universiteto profesorius Henrihs Soms, profesorius Valdas Rakutis. 
Po to įvyko dokumentinio filmo apie Nepriklausomybės kovas su bolševikais Zarasų krašte premjera.Petras Ivanovas

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

7 leciono (pamoka)Netikra savastis

Ko bijo Korona virusas?

Reklama