NAUJIENOS

Pamaitink alkstantį Kauno vaiką

Kategorija:

Miestas:
Luxury fur, fashion and hospitality for charity – tokiu tikslu vadovaujasi „BEAUTIFUL HEART“ paramos fondo įkūrėja Jolanta Sadauskienė ir Svetingumo komplekso Pažaislio vienuolyne MONTE PACIS vadovė Indra Ramanauskienė ir kartu  rengia jau trečią šiais metais labdaros renginį -  lapkričio 30 d., 19 val. „Gerumo Haute Couture. Kaunas. 2017”.
Kaune šiuo metu veikia 18 vaikų dienos centrų, kuriuos lanko daugiau kaip 500 socialinės rizikos, mažas pajamas gaunančių ir kitų šeimų vaikų. Jie centruose ruošia pamokas, lavinasi būreliuose, su auklėtojais lankosi renginiuose. Ar bent jau leidžia laiką šiltoje, saugioje aplinkoje. Liūdna, bet dalis vaikų, tik centruose bent kartą per dieną pamaitinami šiltu maistu. Tačiau ne visi centrai turi sąlygas ir galimybes maistą ruošti ar pašildyti. Todėl Kauno miesto vaikų dienos centrai mato išeitį, šiuos vaikus kartą per dieną pamaitinti arti centrų veikiančiose maitinimo įstaigose. Preliminari apklausa rodo, kad vienam vaikui per dieną reikalinga minimali 3 Eur suma. 
 
„Gerumo Haute Couture. Kaunas. 2017” renginyje sutiko pristatyti savo naujausią kolekciją viena žymiausių Lietuvos mados pasaulio asmenybių, parodžiusi Lietuvai, kaip reikia dėvėti kailius – ponia Nijolė Veličkienė. Jos vadovaujamos „Kailinių modernizavimo laboratorijos“ pristatys 2017/2018 m. tendencijas ir stereotipus apie kailinius griaunančią kolekciją „kailiniai be sezono“.   Naujas požiūris, technologijos, talentas ir stulbinantis rezultatas! Kailiniai, tiksliau, rūbai iš kailio dėvimi visus dvylika metų mėnesių! Kaip teigia p. Nijolė Veličkienė: „Man rūpi viskas, kas tikra, natūralu ir beprotiškai gražu! Kūryba ir neišgalvotas darbas – viso mano gyvenimo palydovai. Daugiausia man rūpi puošti Lietuvos moteris, kurios būdamos bet kokio amžiaus kvepia jaunyste ir azartu! Moteris, kurios sugeba pritaikyti kiekvieną mūsų sukurtą daiktą ir vakarui, ir prabangiam sportui ir kasdienai!”
 
Pirmojo J.Sadauskienės ir I.Ramanauskienės kartu suorganizuoto labdaros vakaro metu surinktos lėšos buvo skirtos Vilijampolės socialinės globos namų Apuolės neįgalių vaikų centro lauko žaidimų aikštelei įrengti, kad vaikai galėtų džiaugtis vaikiškais malonumais – sūpuoklėmis, dviratukais, paspirtukais. Antrasis - „Aksominis Five-o-clock'as“  surengtas dėl dviejų tikslų – labdaros bei noro atgaivinti Kauno tarpukario taip vadinamo „five-o-clock'o“ tradicijas. Labdaros vakaro metu buvo aukojama norint padėti Kauno sakralinės muzikos mokyklos talentams. Už surinktas lėšas mokykla įsigijo ilgai lauktą pianiną.
„Tarptautinė modelio, paskui modelių agentūros vadovės karjera  ne tik praplėtė akiratį, pažinčių ratą, bet ir įkvėpė dalintis bei padėti kitiems panaudojant madą. Visame pasaulyje mada ir labdara sėkmingai apsijungia renginiuose, tad norisi ir savame krašte pritaikyti gerąją praktiką.  Į labdaros renginius žiūriu itin atsakingai, tad svečiams pristatomas profesionalus šou.“  teigia J.Sadauskienė. Būtent atsakomybė savo darbui, atidumas ir reiklumas detalėms ir suvedė J.Sadauskienę ir I.Ramanauskienę. "Atsakinga partnerystė, panašūs kokybės reikalavimai būtini bendruose projektuose, o ypač neatlygintinuose.“ pritaria I.Ramanauskienė. „Jeigu mados demonstravimas pamalonina svečių akis, tai mūsų, MONTE PACIS, užduotis -   profesionaliai apgaubti svečius svetingumu: patiekti geriausią vakarienę, taurius gėrimus, jei reikia, pasirūpinti ir jaukia nakvyne.“
 
O ir pati vieta (MONTE PACIS veikia XVII a. statytame Pažaislio vienuolyne) tiesiog spinduliuoja ypatingą dvasią, todėl idealiai tinka net tik privatiems ar verslo solidiems, gražiems renginiams, bet ir visuomeniniams, socialiniams. Tuo labiau, kad labai atliepia ir primena apie dar XVII a. veiksmingą fundacijos ir mecenatystės galią – Pažaislio vienuolyno fundatorius LDK kancleris K.Z.Pacas ne tik dalyvavo valstybės valdymo scenoje bei užkulisiuose, mėgavosi prabangiu gyvenimu, bet ir vykdė ženklias fundacijas. Todėl žymiausioje jų – Pažaislio vienuolyne, buvusiuose svečių namuose, šiandien veikiančiame 4* viešbutyje ir viename geriausių Lietuvos restoranų jau penktus metus teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, konferencijų, taip pat kultūrinės, pramoginės paslaugos, rengiami socialiniai projektai.
Panaudoti unikalią aplinką gražiems, kilniems ar socialiniams darbams, prisidėti savo laiku, žiniomis ar darbu – tai daroma nuolat. Dar 2015 m. MALTOS ORDINO PAGALBOS TARNYBA ir „Monte Pacis“ tapo partneriais ir surengė ne vieną bendradarbiavimo akciją. Kartą per metus Lietuvos senjorams svetingumo komplekso patalpose rengiamas didelis kultūrinis renginys ir vaišės. Kartu su V. Kernagio fondu „Gėrio menas“ organizuojami onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams padėti skirti renginiai.
 
Prabangią, artėjančių švenčių nuotaika sukurtą trijų patiekalų vakarienę pristatys ne tik patirtį, bet ir kulinarijos bakalauro diplomą iš Didžiosios Britanijos parsivežęs „Monte Pacis“ šefas Rokas Vasiliauskas. Patiekaluose atsispindės mūsų šalies žiema, sušildyta ir nuspalvinta ypatingais ingredientais, prieskoniais bei gastronominėmis naujovėmis. „Prabanga vadinu itin kokybiškus produktus tiek vietinius, tiek atvežtus“ – sako R.Vasiliauskas. „Ir net nežinau, kurie labiau džiugina -  tiesiai iš Toskanos Nacionalinės trumų parodos atskraidinti iš pirmų rankų, t.y. sertifikuotų trumų ieškotojų (‘medžiotojų’) nupirkti juodieji ir baltieji požeminiai grybai – trumai, ar vietiniai atradimai, tokie kaip neįtikėtino aromato rugių raugo milteliai, kuriuos specialiai mums gamina netoliese gyvenantis vietinis garbingo amžiaus žemdirbys arba lietuvių auginamų black angus jautukų mėsa, savo kokybe nenusileidžianti atvežtai iš JAV.“
„Ypatingai didžiuojuosi savo kolegomis – išsilavinusių, patyrusių profesionalų vienminčių komanda. Bendrose diskusijose, ginčuose ir bandymuose gimsta žiūrovo, t.y. svečio verti kūriniai – patiekalai. Tikrai, kartais jaučiuosi, kaip režisierius premjeros metu, ar futbolo treneris rungtynių metu – ypač pristatydamas naujus patiekalus“ atvirauja „Monte Pacis“ restorano šefas. Ypatingoje vakarienėje pristatomi šventiniai patiekalai – lyg kelionė nuo pat XVII a. sodų iki šių dienų kosmopolitiškos dvasios.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėGyvenimas už raudonųjų linijų

Sausio 20–26 d. energijų horoskopas

Reklama