Pakiršinyje – pirmasis Lietuvoje Šaltibarščių čempionatas
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Pakiršinyje – pirmasis Lietuvoje Šaltibarščių čempionatas

Kategorija:

Miestas:

Lietuviai labai mėgsta šaltibarščius. Ir taškas. Puikus to įrodymas – smagiai praūžęs pirmasis Lietuvoje Šaltibarščių čempionatas Pakiršinyje, suorganizuotas Pakiršinio bendruomenės ir Pakiršinyje įsikūrusio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro.

Nuo tradicinių rožinių su burokėliais iki baltų su varške – kokių tik nori šaltibarščių galėjai paragauti šiame čempionate, o juos gamino 13 įvairiausios sudėties (mišrių, vaikų, tik moterų, tik vyrų) komandų iš Radviliškio rajono.Čempionate ragautojų teismui pristatytas net dvidešimt vienas labiausiai lietuvių mėgstamos vasaros sriubos receptas. Ragautojus viliojo subalansuoti vyrams, pomidorų, dilgėlių šaltibarščiai, pagaminti Radviliškio rajono diabeto klubo „Likimas“ komandos, šaltibarščiai su krienais iš Papušinio, Lietuvos vėliavos spalvų šaltibarščiai nuo Baisogalos bendruomenės.Gražiausiai burokėlius – širdelės forma – pjaustė ir šaltibarščius su meile valgytojus vaišino Pociūnų bendruomenės šeimininkai. Sidabravo šeimininkai visus į savo kiemelį viliojo pasistatę karvę, tiesa, jų pačių rankomis pagamintą.Tradicinių šaltibarščių kategorijoje pagrindinį čempionato apdovanojimą, įsteigtą Radviliškio rajono savivaldybės – du didžiulius puodus –iš Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio rankų gavo pirmojo ir vienintelio Lietuvoje organizuoto Šaltibarščių čempionato nugalėtojai Šeduvos bendruomenė, o jų suburta mažųjų šaltibarščių gamintojų komanda „Šeduvos kleckai“ tapo originaliausia komanda.


 

Kategorijoje „Šaltibarščiai kitaip“ nugalėtojais tapo keksiukais su šaltibarščių želė visus nustebinusi Vėriškių bendruomenės komanda.

Beveik visi šventės lankytojai fotografavosi su milžinišku mediniu šaukštu šaltibarščiams srėbti ir smalsiai apžiūrinėjo senųjų automobilių asociacijos „Retromobile“ senovinius automobilius, bet daugiausiai dėmesio sulaukė šio automobilių klubo pademonstruota triratė rožinė šaltibarščių mašina.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Mažės apleistų sklypų

Mažės apleistų sklypų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių. Anot šį siūlymą parengusios ministerijos darbo...


Reklama