NAUJIENOS

Pagalba šeimoms, auginančioms vaikus su negalia

Kategorija:

Miestas:

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei vyriausiasis specialistas teisininkas Vaidas Kuzas Naujųjų metų išvakarėse aplankė šilutiškių šeimą, auginančią dukrą su negalia, namuose. Čia apžiūrėtos sensorinės priemonės, kurių įsigijimas buvo kompensuotas iš valstybės biudžeto.

Siekiant stiprinti šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinį saugumą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019-06-27 įsakymu patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas. Vadovaujantis juo vaikams (iki 18 m.) su sunkia negalia, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, turintiems judėjimo ir (arba) apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, gali būti pritaikomas būstas ir gyvenamoji aplinka bei perkamos sensorinės pagalbos priemonės. Šiems darbams atlikti skiriamos valstybės biudžeto lėšos, kurių vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti 2019 m. buvo skiriama ne didesnė nei 150 bazinės socialinės išmokos dydžio (5 700 Eur) suma, o sensorinės pagalbos priemonėms įsigyti ne didesnė nei 50 bazinės socialinės išmokos dydžio (1900 Eur) suma.

Šilutės rajono savivaldybei būstų pritaikymo darbams atlikti valstybės biudžeto lėšų 2019 m. buvo skirta 6 373 Eur (2018 m.-10047,63 Eur), tačiau šia galimybe pasinaudojo tik viena šeima (2018 m. – 4 šeimos), auginanti dukrą su sunkia negalia, kuriai kompensuotas sensorinių priemonių įsigijimas už 522,66 Eur.

Komunikacijos skyrius


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama