Oro drėkintuvų nauda
  NAUJIENOS

Oro drėkintuvų nauda

Kategorija:

Miestas:

Nors daugelis bijo, jog namuose nebūtų per daug drėgna, norint išvengti pelėsio, visgi dažniausiai drėgmes lygis yra mažesnis nei rekomenduojamas. Optimali drėgmė turėtų būti 40–60%, tačiau daugelis palaiko kur kas mažesnį lygį, o dar labiau jis sumažėja prasidėjus šalčių ir šildymo sezonui. Tačiau palaikant tinkamą lygį, pagerėja ne tik sveikata, bet ir galima pagerinti namų aplinkos būklę. 

Sveikatai

Sausas oras lemia plaukų bei odos sausėjimą, akių, gerklės dirginimą, suprastėjusį miegą. Taip pat dėl sauso oro džiūsta nosies, burnos gleivinės, todėl lengviau yra susirgti peršalimu. Atstatant drėgmę namuose, pastebima, jog odos, plaukų būklė pagerėja. Todėl ypač žiemą, kada oras sausas, o plaukai, oda jautriau reaguoja į temperatūros kaitą, būtina namuose palaikyti optimalų drėgmės lygį. Taip pat oro drėkintuvus turėti namie rekomenduoja gydytojai, ypač žmonėms, kurie turi kvėpavimo sutrikimų, nes drėgnas oras slopina sausą kosulį

Augalams

Labai dažnai, atrodytų, net ir nuosekliai prižiūrint augalus, jie neprigyja. Taip gali atsitikti dėl nepakankamos drėgmės kambaryje. Dauguma augalų yra kilę iš tolimųjų kraštų, kuriuose vyrauja drėgnas klimatas, tad sausas oras namuose, net ir dažnai laistant, gali lemti augalo vytimą, neprigyjimą. Tad drėgmę atstatantys oro drėkintuvai padeda sukurti palankesnę aplinką augalams.

Vaikams

Vaikai, o ypač naujagimiai, pasižymi jautria, pažeidžiama oda, sveikata, todėl jų kambariuose ypač svarbu palaikyti optimalų drėgmės lygį. Mažų vaikų oda jautriai reaguoja į temperatūros, drėgmės pokyčius, todėl labai greitai sausėja, tampa jautri dirgikliams. Taip pat, optimali drėgmė kambaryje padeda vaikams geriau miegoti bei nebūti varginamiems užsikimšusios nosies.

Apdailai ir baldams

Kuomet namuose yra sausas oras, tapetai, dažai, neretai ir baldai, kurie nėra padengti specialiomis apsauginėmis priemonėmis, gali pradėti greičiau skilinėti. Taip pat neigiamą poveikį drėgmės stoka daro grindų dangai, tad norint išlaikyti apdailos ir baldų pirminę būklę, svarbu yra palaikyti tinkamą drėgmės lygį kambaryje.

Komfortiškumui ir taupumui

Kuomet šaltuoju sezonu kambarys per daug drėgnas, ar sausas, žmogui gali pradėti šalti galūnes. Tačiau jei kambaryje subalansuotas drėgmės lygis, jam būna šilčiau, todėl neretai, kuomet namuose yra radiatorius, kurio temperatūrą  galima reguliuoti, galima ją sumažinti ir tokiu būdu sutaupyti.

Norėdami sužinoti daugiau apie oro drėkintuvus, spauskite čia: plačiau.


Reklama