NAUJIENOS

Optimizuojama sveikatos apsaugos sistemos įstaigų veikla

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui reorganizuoti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Lošimų priežiūros tarnybos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Valstybinio psichikos sveikatos centro, Sveikatos mokymų ligų prevencijos centro, Higienos instituto, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro ir Radiacinės saugos centro įstaigas.

Įstatymų pakeitimų projektai po Vyriausybės pritarimo keliauja svarstymui į Seimą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, siekiant efektyvios įstaigų veiklos ir valdymo, šis sprendimas padės nustatyti aiškias įstaigų kompetencijų ribas, atsisakyti pasikartojančių funkcijų, mažinti viešojo sektoriaus išlaidas, racionaliai panaudoti išteklius bei prisidės prie viešojo sektoriaus valdymo tobulinimo gairių įgyvendinimo.

„Ministerijos atliktas pavaldžių įstaigų veiklos ir funkcijų vertinimas parodė, kad panašaus pobūdžio funkcijos galėtų būti vykdomos centralizuotai, dalis funkcijų yra nebeaktualios, o neaiškios atsakomybių ribos dažnai klaidina gyventojus ir įneša sumaišties į sveikatos sistemą. Optimizuojant įstaigų veiklą nesiekiama atsisakyti įstaigų vykdomų funkcijų, o tik jas išgryninti ir apibrėžti atsakomybes, kad iš sutaupytų resursų būtų galima stiprinti ir gerinti paslaugų kokybę gyventojams bei siekti sveikatos politikos prioritetų ir tikslų“, – sako ministras A. Veryga.

Pokyčiais planuojama jungti Lošimų priežiūros tarnybą su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu į vieną Vyriausybės įstaigą - Priklausomybių prevencijos ir priežiūros departamentą, kuris bus atsakingas už įvairių priklausomybių sričių koordinavimą ir priežiūrą. Taip pat planuojama panaikinti Valstybinį psichikos sveikatos centrą, o Radiacinės saugos centrą prijungti prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Į vieną įstaigą planuojama jungti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centrą ir Higienos institutą. Nauja įstaiga rūpinsis Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliais, atliks poveikio sveikatai vertinimus, ugdys ir vertins sveikatos priežiūros bei farmacijos specialistų kompetencijas, vykdys švietėjišką veiklą.

Paminėtina, kad dalis pokyčių vykdomi jungiant įstaigas, tad didžioji dalis darbuotojų liks dirbti, taip išsaugant kompetencijas ir užtikrinant darbų tęstinumą, o įstaigų optimizavimas padės sutaupyti apie 445 tūkst. eurų per metus.

Mano vyriausybė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama