NAUJIENOS

Onos Milienės senelių globos namuose

Kategorija:

Miestas:

Sausio 6 dieną rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė ir mero patarėja Janina Bagdonienė lankėsi Onos Milienės senelių globos namuose, domėjosi, kaip sekasi globos namų darbuotojoms ir jų globotiniams.

Apie įstaigos kasdienybę pasakojo direktorė Asta Puplauskienė, slaugytoja Rimvyda Jonikienė, vyr. socialinė darbuotoja Vilma Podinskaitė, užimtumo specialistė ir socialinė darbuotoja Danutė Nindriūnaitė, buhalterė Joana Jasiukėnienė, ūkvedė Sigutė Uzėnienė.

Šiuo metu globos namuose, dviejuose Alytaus tipo namuose, gyvena 26 globotiniai, 13 vyrų ir tiek pat moterų. Daugiausia – šios seniūnijos gyventojai, kurie senatvėje nebepajėgė gyventi savarankiškai. Norinčių apsigyventi namuose yra, žmonės teiraujasi, tačiau daugiau vietų nėra.

Darbuotojos nesiskundė nei dėl darbo, nei dėl nedidelių atlyginimų. „Gyvename taupiai, skaičiuojame, nes turime išsilaikyti, užtikrinti orų gyvenimą savo globotiniams“, – kalbėjo direktorė A. Puplauskienė.

Globotinių sveikata, jų vaistai, kelionės pas gydytojus – kasdieninis darbuotojų rūpestis. Ir tą dieną darbuotojos į Biržus vežė tris gyventojas pas odontologą.

Darbuotojos sakė, kad šie globos namai negali pasidžiaugti moderniais remontais: renovuoti Alytaus tipo namus reikėtų didelių pinigų, tačiau namuose šilta, yra tai, kas būtina gyventojams.

Gyventojų kasdienybę praskaidrina svečiai, retsykiais apsilankantys rėmėjai.

Gyvenimas Onos Milienės globos namuose daugeliui globotinių primena savus namus. Kai kuriems vienatvę patyrusiems globotiniams čia yra ir šilčiau, ir sočiau, ir švariau. Nė vienas nesiskundė, kad neužtenka maisto, kad nėra ramybės ar trūksta veiklos. D. Nindriūnaitė pasirūpina, kad kiekvienas rastų veiklos pagal savo norus ir džiaugiasi: viena gyventoja puikiai įveikia dėliones, kita gražiai piešia, trečia skaito, kuria savo gėlių kampelį. Ne vienas prenumeruoja spaudą, sprendžia kryžiažodžius, daugelis, ypač vyrai, žiūri televizorių, klausosi radijo. Tarp gyventojų yra žvejų, yra muzikantų, yra dailiadarbių, kurie šventėms puošė savo kambarį.

Vyriausiai namų gyventojai – 92. Žvitri smulkutė moteris džiaugėsi, kad čia jai ramu, kad labai geros ir rūpestingos darbuotojos.

Su įvairia gyvenimo patirtimi suėję į bendro gyvenimo namus, skirtingų poreikių ir sveikatos globotiniai džiaugėsi priežiūra, džiaugėsi galimybe gyventi panašiai, kaip buvo įpratę, tik ramiau – prižiūrimi, slaugomi.

 

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama