NAUJIENOS

Oninių šventės Kalnelio Gražionių bendruomenėje

Kategorija:

Miestas:
Liepos 26 d. Lietuvoje minimos Šv. Oninės. Aukštelkų seniūnijoje Oninių šventė kasmet švenčiama kitaip, nekartojama. Pernai su skambiomis dainomis Onutės buvo lankomos namuose, taip joms dovanotas dėmesys, pagarba, bei sveikinimai.
Šiemet liepos 26 d. Oninės vyko Kalnelio Gražionių vasaros estradoje. Kaip vietiniai juokauja didžiuodamiesi Gražionių kaimelio pavadinimu, sako jis kilęs nuo žodžio, „Graži Ona“. O čia išties gyvena nemažai Onučių, kurios buvo pasveikintos vardo dienos proga. Lietuvių liaudies patarlė byloja, „Ona - duonos ponia“. Onutės šventės dalyvius vaišino namine duona su šviežiu medumi. Šventėje netrūko juoko, skambių dainų kurias dovanojo grupė „Karčemėlė“ (vad K. Jakštas) Liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“(vad. T. Kanapinskas) sportinių rungčių, skanios, gaivinančios giros, gardžios lauže virtos „daržovienės“ maudynių putose vaikams bei jaunimui na ir žinoma vakaro gegužinėje „Onyte, einam su manim pašokti“ šokų iki vidurnakčio.

Kalnelio Gražionių bendruomenė dėkoja Radviliškio raj savivaldybei už finansuojamus projektus. Šventės metu iškelta istorinė Lietuvos vėliava, tai „Šimtmečio tąsa“ įgyvendintas projektas. Bendruomenės pirmininkė džiaugiasi  kad ir mažam kaimelyje gali plazdenti vėliava ir džiuginti kaimo gyventojus, svečius bei pravažiuojančius. Nuo šiol per valstybines šventes kaimelio centrą puoš Lietuvos trispalvė o kasdien plevens vėliava su Vyčio ženklu.

Šventės organizatoriai dėkoja rėmėjams kurie prisideda prie kaimelio pramogų rengimo. Tai ŽŪB „Gražionių bekonas“ UAB „Aluverda“ Kalnelio Gražionių bendruomenei, vietiniams ūkininkams Vidmatui Mažeikai, Gintautui ir Aurdonei Vaizgutams, Danguolei ir Kęstui Kuizinams, bei visiems prisidėjusiems prie gražios šventės. Gražioniečiai ir svečiai džiaugiasi ir socialiniuose tinkluose dėkoja sakydami - „Šventė užskaityta“.

Bendruomenės informacija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama