NAUJIENOS

Odos priežiūra rudenėjant: būtinos procedūros norint išlaikyti skaisčią oda

Kategorija:

Miestas:
Vienas svarbiausių kasdienės odos priežiūros žingsnių yra šveitimas – negyvo viršutinio odos sluoksnio pašalinimas. Tai reikalinga visiems odos tipams. Lygiai tas pats galioja ir kalbant apie veido valymus.

Ruduo – toks metas, kai oda kenčia nuo vėstančio oro, atšiauraus vėjo, po truputį prasideda šildymo sezonas, kuris irgi kenkia mūsų grožiui: odai, plaukams. Taigi, ką reikia žinoti apie veido odos priežiūrą rudens sezonu?

Odos šveitimas

Ant kosmetikos produktų pakuočių galime pamatyti užrašus BHA ar AHA. Taip žymimos organinės rūgštys: vandenyje tirpios alfa hidroksinės rūgštys (AHA) ir riebaluose tirpios beta hidroksinės rūgštys (BHA).
Svarbu prisiminti, kad visais atvejais naudojant rūgštis, reikia nepamiršti ir apsaugos nuo ultravioletinių (UV) saulės spindulių. Tai aktualu ir rudens sezonu, kai saulės matome žymiai mažiau nei vasarą. Dėl rūgščių poveikio oda tampa kur kas jautresnė saulės spinduliams (įskaitant soliariumus), todėl galima lengviau nudegti, greičiau atsirasti strazdanų ar pigmentinių dėmių.

AHA tipo rūgštys. Jos gerina kolageno gamybą ir didina odos gebėjimą išlaikyti drėgmę, mažina odos spalvos netolygumus, skaistinti odą. Populiariausios rūgštys:
  • Glikolio rūgštis. Tai viena aktyviausių rūgščių, nes jos mažos molekulės prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir skatina odos ląstelių regeneraciją. Tinka brandžiai odai.
  • Pieno rūgštis. Jeigu šios rūgšties koncentracija kosmetikos produkte sudaro 2, pasireiškia odos drėkinimo efektas, o jeigu koncentracija siekia 5–10 proc., gali būti naudojama cheminiam odos šveitimui. Rūgštį bei jos stiprumą geriausiai parinkti gali kosmetologė. Kaune bei Vilniuje galite rasti ne tik profesionalių kosmetologių, kurios puikiai atliks savo darbą, tačiau ir specializuotų parduotuvių, kuriose galėsite įsigyti veido prausiklių bei kitų priemonių su rūgštimis.
  • Migdolinė rūgštis. Ji, kaip ir glikolio rūgštis, veikia prieš odos senėjimą – ypač fotosenėjimą, t. y. priešlaikinį senėjimą, kuris atsiranda dėl UV spindulių poveikio odai, taip pat gydo hiperpigmentacijas, uždegiminę aknę. Ją galima naudoti ir jautriai odai.
BHA tipo rūgštys. Jos yra tirpios riebaluose ir gali prasiskverbti į giluminius odos sluoksnius. BHA rūgštys valo užsikimšusias veido poras, mažina riebalų išsiskyrimą.
  • Salicilio rūgštis. Tai priešuždegiminių savybių turinti rūgštis, kuri puikiai tinka riebios odos problemoms spręsti. Ji ypatinga tuo, kad yra labai skvarbi ir geba ištirpdyti giliai poroje susikaupusias negyvas odos ląsteles, riebalų ir nešvarumų sankaupas. 

Rūgštinis veido valymas

Skaisti oda neįsivaizduojama be regurialių veido valymo, kurie gali būti kelių tipų: mechaninis, ultragarsinis bei rūgštinis. Štai pastarasis – labai veiksminga veido odos valymo procedūra, skatinanti odos regeneraciją ir neleidžianti užsikimšti jos riebalinių liaukų latakams bei susidaryti inkštirams. Procedūra efektyviai pagerina odos struktūrą, skatinama kolageno ir elastino sintezė, mažėja spuogeliai. Procedūra tinkama daugumai odos tipų, tiek vyrų, tiek moterų veido odai ir padeda išspręsti įvairias jos problemas.

Akivaizdu, kad tokios veido procedūros yra lygiai tokia pat naudinga dovana rudeniop, kaip ir žurnalų prenumerata (juk ruduo puikus metas skaityti apsigaubus pleduku).

Aistė Bielinė

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama