NAUJIENOS

Oda ir jos dariniai

Kategorija:

Miestas:
Nėra nė vieno žmogaus organo, kuris būtų toks reiklus sau kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip išduotų sėkmes ir nesėkmes kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip ilgai išlaikytų „pagiežą“ ir išlietų pačiu netinkamu metu. Oda, tai mūsų vidaus organų veiklos, santykių kūno su gamta, jausmų polėkių ir nesėkmių gelmių išklotinė.
 
„Oda puošia, oda saugo, oda kenčia, oda įspėja, oda išduoda.“
 
Oda – didžiausias žmogaus organas, kurio paviršius nuo 1,6 – 2,0 m2. Ji sudaryta iš trijų pagrindinių sluoksnių:
  • epidermio (antodžio);
  • dermos (tikrosios odos);
  • hipodermos (poodžio). 
 
Oda atlieka daugelį svarbių funkcijų. Ji apsaugo žmogaus organizmą nuo įvairių aplinkos veiksnių, padeda išvengti pernelyg didelio baltymų, elektrolitų, vandens, šilumos netekimo, dalyvauja organizmo imuninėje gynyboje ir atlieka daugelį svarbių funkcijų.
Dažniausi odos dariniai ir ligos
Iš viso aprašoma per 1000 nozologinių odos pažeidimų vienetų. Tačiau kasdieninėje praktikoje pasitaiko apie 60 dažniausių pažeidimų: kontaktinis ir atopinis dermatitas, žvynelinė, paprastieji spuogai, karpos, nagų grybeliai. Odos ligos dažniausiai sukelia kosmetinius defektus, daro įtaką gyvenimo kokybei, tačiau gali sukelti grėsmę gyvybei (pvz. melanoma). Vienas labiausiai išplitusių – žmogaus papilominis virusas. Jis sukelia visą spektrą gerybinių odos ir gleivinės pokyčių. Tai – paprastos, padų, plokščios karpos. Papilomos – į karpas panašūs odos dariniai. Dažniausiai susiformuoja kaklo, pažastų srityje. 
 
Susidūrus su odos dariniais geriausia kreiptis į dermatologijos, dermatovenerologijos specialistą, kad šis įvertintų darinius ir jeigu jie nėra gėrybiniai, kad būtų pradėti gydyti. 
Laiku diagnozavus ir pradėjus gydyti bet kokį odos sutrikimą, ilgus metus užtikrinama graži oda ir gera sveikata.
 
Parengta remiantis https://www.homosanus.lt/paslaugos/dermatovenerologo-seksologo-paslaugos/odos-dariniu-salinimas informacija
 
 

Oda ir jos dariniai

Oda ir jos dariniai

Nėra nė vieno žmogaus organo, kuris būtų toks reiklus sau kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip išduotų sėkmes ir nesėkmes kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip ilgai išlaikytų „pagiežą“ ir išlietų pačiu netinkamu...


Reklama