Nuotrauka su perspektyva
  NAUJIENOS

Nuotrauka su perspektyva

Kategorija:

Miestas:
Rugpjūčio 27 dieną Lentvario miesto bibliotekoje vyko antrasis susitikimas su edukacinio fotografijos meno projekto „Blykstė 2020“ dalyviu – fotomenininku Romualdu Požerskiu.

Romualdas Požerskis yra vienas garsiausių Lietuvos fotomenininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius. Fotografija profesorius užsiima jau apie keturis dešimtmečius, yra išleidęs apie 20 pripažinimą pelniusių fotoalbumų ir kitų leidinių. Jo parodos eksponuojamos garsiose pasaulio galerijose. Romualdas Požerskis eksponuojamoje bibliotekos parodoje atkreipė dėmesį į knygą ,,Kelias į Nepriklausomybę: Lietuvos Sąjūdis 1988–1991“, kurios viršelio nuotraukoje jo užfiksuotas Baltijos kelio fragmentas. Jis pasidalijo prisiminimais apie Baltijos kelią, kuriame dalyvavo su savo šeima ir įamžino jo akimirkas.

Antrojo susitikimo pradžioje buvo apžvelgtos ir išnagrinėtos namų užduotys. Dalyviai turėjo nufotografuoti po dvi nuotraukas su abiejų tipų šaltomis ir šiltomis spalvomis. Menininkas aptarė dalyvių nuotraukas, pagyrė autorius už kūrybiškumą, pakomentavo darbų pliusus ir minusus, patarė kaip nuotraukoje sukurti spalvų žaismą, skrydį.
Antroje dalyje Romualdas Požerskis supažindino dalyvius su kompozicijomis ir jų įtaka meninei nuotraukai. Pasakojo, kas yra centrinis taškas, trečdalio taisyklė, aukso pjūvis, dominantė  pagrindinis objektas fotografijos centre. Taip pat paaiškino, kokį vaidmenį atlieka ornamentai, faktūra, trikampiai, perspektyva, horizonto linija, kuri neturi eiti per vidurį, mastelis ir proporcijos, ritmas, pasikartojančios figūros, lygsvara, šešėliai, siluetai, fotografuojant prieš saulę.

Sužinojome, kada geriau reikia fotografuoti peizažą, vakare ar ryte. Menininkas kalbėjo apie nuotraukų serijas ir jų tęstinumą, rakursą, rodė daug nuotraukų pavyzdžių, komentavo jas. Anot fotomenininko, nuotrauka turi būti kaip mažas apsakymas, joje turi būti pagrindinis veiksmas ir veikėjas. Užsiėmimo pabaigoje fotomenininkas pasiūlė kitam susitikimui dalyviams atlikti namų užduotį – sukurti įvykio ar vienos dienos nuotraukų seriją. Daug naudingo ir įdomaus sužinojome profesoriaus paskaitoje.
                     
Rūta Minkevičienė
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama