NAUJIENOS

Nuotolinėje diskusijoje „Gerieji regionalizacijos pavyzdžiai: galimybės ir iššūkiai“

Kategorija:

Miestas:
Vasario 5 dieną Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis dalyvavo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto stačiakampiojo ekrano diskusijoje „Gerieji regionalizacijos pavyzdžiai: galimybės ir iššūkiai“.

Diskusijos metu buvo pristatyti šiuo metu įgyvendinami projektai „Tauragė+“ ir „Šalčininkai+“, aptarti iššūkiai, su kuriais, įgyvendinant pilotinius projektus, susiduriama regionuose, kalbėta apie regionų ir centrinės valdžios bendraveikos galimybes.

Į šią diskusiją pakvietė Seimo narys, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas ir šios diskusijos moderatorius Ričardas Juška. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai, vidaus reikalų ministerijos viceministras Arnoldas Abramavičius,  finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė ir kiti minėtų ministerijų atstovai, Tauragės, Šalčininkų regionų ir Vilniaus rajono savivaldybės merai bei kiti savivaldybių atstovai, Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai, kiti svečiai.

Diskusijos metu Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius iškėlė klausimą dėl finansinio savivaldybių prisidėjimo įgyvendinant projektą „Tauragė+“. „Prieš  beveik du metus, kuomet vyko pirmieji susitikimai dėl šio pilotinio projekto, buvo kalbėta, kad savivaldybėms reikės prisidėti finansiškai, tačiau tuomet buvo kalbama apie 7.5 proc. prisidėjimą. Deja, dabar prisidėti prašoma 40 proc. Akivaizdu, kad tai finansinė našta visoms regiono savivaldybėms. Pavyzdžiui, Pagėgių savivaldybei reikia papildomų 700 000 Eur, dar prisidės 360 000 PVM mokestis; tikslesni skaičiai paaiškės atlikus viešuosius pirkimus“, – teigė Savivaldybės meras.

Praėjusių metų gruodžio 30 d. buvo pasirašyta projekto „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“ finansavimo sutartis. Daugiau informacijos apie numatytus projekto metu įgyvendinti darbus Pagėgių savivaldybėje rasite čia.

Diskusijos įrašas čiaSavivaldybės mero V. Bendaravičiaus komentaras nuo 55:36 min.
 
Inga Kuzmarskienė
Mero patarėja
 

Reklama